У День вишиванки ЗОШ І-ІІІ ст.№15 розквітла різнобарвними кольорами орнаменту

Люби свою сорочку шиту,

В ній України вся родина.

Люби свою сорочку шиту.

Всесвітній день вишиванки – це свято, яке закликає нас зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Відзначають його  в третій четвер травня. Не перший рік у нашій школі, як і у всій Україні, відзначають День вишиванки. Вишиванка – це наше життя! І Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа розквітла усмішками, замайоріла білим цвітом сорочок, різнобарвними візерунками української вишивки. У цей день кожен школяр і вчитель нашої школи охоче долучився до свята, одягнув вишиванку .

І ось з самого ранку ЗОШ І-ІІІ ст.№15  розквітла різнобарвними кольорами орнаменту.  Упродовж дня було проведено безліч виховних заходів, а у кожному кабінеті учнями та їх класними керівниками була створена справжня виставка української народної вишивки. Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці школи разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу. Дух патріотичності скликав усіх на лінійку,                                           присвячену  Дню вишиванки. Святкова лінійка розпочалася виконанням державного Гімну. Неперевершені  ведучі Яна Пістун і Іванна Мелько, учениці 7-А класу, сіяли зернинку знань про виникнення свята, його важливість для нас українців, а також про вишиванку-оберіг. На завершення свята учні провели імпровізований флешмоб, вони створили сонечні промені.

І як результат, окрім вираження своєї національної та громадянської позиції – позитивні емоції, піднесений настрій, відчуття гордості за приналежність до українського народу.

Вишита сорочка – це щось святе, духовне, сокровенне. Перші вишиванки відігравали не стільки функцію одягу, як, за повір’ями, оберігали їх власників від зла. У вишиванках наші пращури різними кольорами та візерунками вчились зашифровувати добру долю, щастя, радість, любов, багатство… Матері вишивали дітям сорочки, аби їх майбутнє було світлим та безтурботним. Споконвіку для українців власна вишиванка була наче оберегом, тому й стала справді дорогоцінною. Кожен птах, кожна квітка, що прикрашає вишиванку, має своє символічне значення, спрямоване на добре та щасливе життя. Важливими є також правильно підібрані кольори: червоний, зелений, чорний. Як правило, вишиванку ми вдягаємо в святкові дні! А у цей особливий день українці об’єдналися! Нас поєднало велике почуття поваги і любові до українських національних традицій, до країни, один до одного! Мудрість і сила тисячолітньої традиції дає нам натхнення до праці та боротьби.

А з яким трепетом  душі учні 7 – Б класу Маршалок Єва, Мотрич Юлія, Кондратюк Вікторія, Лемех Тетяна  декламували вірші про вишиванку! Ці щирі слова як промінчики сонця зігрівали і потішали кожного з нас.  Чарівним виконанням   пісні «Моя сорочка вишиванка» милувала нас Нагловська Софія.

І на піднесеній, веселій ноті ведуча всім побажала:

Хай вам сміється доля журавлина,

Поля розлогі колосом цвітуть,

Нехай червоні ягоди калини  На  вишиванках осявають путь.