Туристична перлина Дрогобича — церква Святого Юра вкотре потрапила в об’єктиви камер. ФОТО. ЗМІ

У четвер, 10 серпня, на території церкви-музею Святого Юра зібралася чисельна делегація з представників всеукраїнських та регіональних мас-медіа, реставраторів, архітекторів, посадовців місцевого та обласного рівнів. Як зазначили у відділі культури та мистецтв Дрогобицької міської ради, основною причиною такого скупчення людей біля церкви Святого Юра, зокрема чисельної кількості медівників, — привернення уваги суспільства до об’єктів спадщини ЮНЕСКО. А однією з таких об’єктів є церква-музей Святого Юра, яка знаходиться у місті Дрогобичі.

Оскільки у храмі проведено низку реставраційно-ремонтних робіт, то про унікальність цієї архітектурно-історичної спадщини представникам ЗМІ розповіли реставратор стінопису, керівник групи реставраторів Олег Рішняк, головний архітектор проекту по реставрації комплексу Сергій Піньковський, головний підрядник реставрації по дереву Володимир Пащак, т.в.о. директора Департаменту архітектури та містобудування ЛОДА Оксана Ткачук. Участь у зустрічі також взяв міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Зокрема Тарас Кучма розповів представникам ЗМІ, що церква Святого Юра після реставрації функціонуватиме в основному як музей. Однак, на храмовий празник та в інші визначні дні тут, як зазвичай, проводитимуть літургії.

«Будь-який гучний спів чи звук, спричинені ними вібраційні шуми, або ж спалахи фотокамер — все це згубно діє на відреставровані ікони та старовинну деревину. Про це нас застерегли реставратори. Тому церква Святого Юра, яка є унікальною перлиною не лише Дрогобича, а й всього регіону, залишиться виключно музеєм.», — наголосив Тарас Кучма.

Окрім презентації, посадовці обговорили можливість дофінансування реставраційного проекту та виконання додаткових робіт, задля збереження історично-архітектурного комплексу.

Відтак, днями інформація та відеосюжети будуть опубліковані як в регіональних ЗМІ, так і транслюватимуться на телеканалах всеукраїнського значення. А це своєю чергою стане нагодою вкотре продемонструвати туристичну перлину Дрогобича всій Україні.

ЗМІ:

ДивисьІнфо: Як у Дрогобичі реставрують стародавній дерев’яний храм (фото)

ЗІК: «Поема в дереві» – про реставрацію найгарнішої дерев’яної церви Львівщини

Читайте також: