Тарас Кучма: Чим більше людей будуть проінформовані про виставлене на продаж комунальне майно, тим більшими будуть надходження до міського бюджету. ФОТО

У вівторок, 13 лютого, команда “ProZorro.Продажі” провела презентацію електронної системи з продажу державних та комунальних активів у Дрогобицькій міській раді.

Участь у зустрічі взяли міський голова Дрогобича Тарас Кучма, Кушлик Юрій Орестович – голова постійної комісії ради з питань оренди, приватизації, комунального майна, промисловості, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, малого та середнього бізнесу, керівник відділу ІТ та аналізу Станіслав Гайдер, службовці Дрогобицької міської ради та комунальних підприємств, які безпосередньо працюватимуть з системою “ProZorro.Продажі”.

Менеджер проектного офісу «ProZorro.Продажі» Олексій Мовчан презентував учасникам заходу е-систему “ProZorro.Продажі”, принципи її роботи та на прикладі інших міст України продемонстрував вигідність продажів через платформу “ProZorro.Продажі”.

До Проекту, за словами спікера, вже приєдналися Міністерство інфраструктури України, Донецька військово-цивільна адміністрація, Вінницька міська рада, Львівська міська рада, а також державні та комунальні компанії: Укргазвидобування, Укренерго, Енергоатом, ПриватБанк, Аеропорт Бориспіль, Нафтогаз, Укрпошта, Укравтодор, КП “Київський метрополітен”, УКРНАФТА, НАК “Надра України” та інші. Лише за рік роботи системи державних та комунальних активів через “ProZorro.Продажі” було продано відкрито та прозоро на суму близько 7 мільярдів гривень.

Електронна система спрощує доступ малого і середнього бізнесу до державних торгів, дозволяє економніше витрачати бюджетні кошти та забезпечує громадський контроль за процесом торгів. Кожен журналіст, громадський активіст, пересічний громадянин зможе побачити, хто виграв тендер, якими були інші пропозиції та чи було укладено контракт з компанією, яка запропонувала найвигідніші умови.

Окрім цього, через систему можна вигідно продати вже списані установою матеріали і тим самим збільшувати надходження.

Також через систему “ProZorro.Продажі” визначатимуться підприємці для ведення сезонної виїзної торгівлі.

«Уже зараз у рейтингу прозорості міст, який організовано Transparenсу International Ukraine, Дрогобич посідає десяте місце серед 100 міст України. З ProZorro.Продажі місто підніметься ще на декілька сходинок у цьому рейтингу, автоматично збільшивши ще й надходження до міського бюджету. Адже чим більше охочих придбати майно чи землю проінформовані про наявність такого лоту, тим краще для нас, бо тоді ціна буде більшою і, відповідно, більші надходження до місцевого бюджету. Також надзвичайно важливо через систему “ProZorro.Продажі” визначати підприємців на місця ведення сезонної виїзної торгівлі, бо у цьому напрямку завжди виникають складнощі, а так буде все відкрито і прозоро», — прокоментував міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Опісля Олексій Мовчан від імені керівників ProZorro вручив міському голові грамоту за волевиявлення працювати у цій відкритій та прозорій системі.

Як зазначає керівник відділу ІТ та аналізу ДМР Станіслав Гайдер, перші лоти вже внесені до системи, зважаючи, що меморандум про співпрацю між “ProZorro.Продажі” та Дрогобицькою міською радою уже підписаний, рішення міської ради також прийнято. Минулого тижня проведено навчання з службовцями від торговельного майданчика і уже в найближчі декілька тижнів з`являться перші лоти.

Читайте також: