Створення сприятливих умов платникам податків – основне завдання територіальних органів ДФС

Дрогобицька ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області звертає увагу платників, що в Центрі обслуговування платників суб’єкти господарювання та громадяни мають можливість отримати широкий спектр інформаційних, консультативних та адміністративних послуг.

Найчастіше до Центру обслуговування платники звертаються з метою видачі їм облікової картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. Незмінно популярними залишаються послуги з реєстрації книг обліку розрахункових операцій та надання витягу з реєстру платників єдиного податку.

Фахівці відділу обслуговування платників закликали громадян активно долучитися до деклараційної кампанії і завітати до Центру обслуговування, де кваліфіковані спеціалісти у разі потреби нададуть допомогу у заповненні декларації. Адже з 1 січня 2018 року декларація подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2017 за №821/30689.

Види доходу, які підлягають обов’язковому декларуванню:
– продаж та надання в оренду рухомого та нерухомого майна;
– іноземні доходи;
– інвестиційний дохід, тобто дохід від продажу акцій та корпоративних прав;
– дохід у вигляді анульованою банком частини боргу за кредитом.

Також, обов’язковому декларуванню підлягають доходи у вигляді подарунків та спадщини. З 01.01.2017 року вступили в силу зміни в податковому законодавстві, згідно яких звільняються від оподаткування доходи, отримані у вигляді спадщини / дарування від членів сім’ї другого ступеня споріднення, до яких відносяться бабусі, дідусі, онуки, рідні брати і сестри».

Бланки податкових декларацій є загальнодоступними для населення. Їх можна знайти в електронному вигляді – за допомогою сервісу «Декларування громадян» на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням sfs.gov.ua.

Відповідно до п.49.3 ст.49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова декларація про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):
– особисто або уповноваженою на це особою;
– надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
– засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Звертаємо увагу, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі, – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

Нагадуємо, шо податкова декларація громадянами подається до 01 травня року, що настає за звітним. Для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2018 (включно).

Фізичні особи зобов’язані самостійно до 1 серпня 2018 року сплатити суму податкових зобов’язань, зазначених ними у річній декларації. Для зручності громадян Центри обслуговування платників функціонують не тільки в робочі дні, а й по суботах з 9.00 год. до 13.00 год.

Дрогобицька ОДПІ

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні