Що таке Громадський бюджет, або бюджет участі

Це механізм, за допомогою якого дрогобичани зможуть напряму пропонувати й обирати, на що саме витратити частину коштів міського бюджету.

Фінансування громадського бюджету у місті Дрогобичі проводиться за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел.

Загальний обсяг громадського бюджету на один бюджетний рік визначається рішенням ради та вказується у бюджеті міста. Окремі статті бюджету можуть на 100% витрачатися відповідно до правил громадського бюджету;

За рахунок коштів громадського бюджету фінансуються  проекти членів територіальної громади міста, які зареєстровані та проживають в м. Дрогобичі і мають право голосу на місцевих виборах; реалізація проектів можлива протягом одного бюджетного року.

У випадку, якщо реалізація проекту передбачає використання земельної ділянки, приміщення чи об’єкту, вони повинні належати до комунальної власності.

Дрогобицька міська рада щороку визначає пріоритетні напрямки  фінансування проектних пропозицій в рамках громадського бюджету, які вказуються у Програмі соціально-економічного розвитку міста Дрогобича на поточний рік.

Схожі бюджети участі поширені у багатьох країнах світу. В Україні цей механізм уже діє в низці міст, зокрема у Сумах, Львові, Черкасах, Полтаві, Чернігові, Вінниці, Івано-Франківську, Запоріжжі та Чернівцях.