Ще один вигідний варіант заробітків.

Ізраїль готовий офіційно працевлаштувати українців, надавши їм до 20 тисяч робочих віз.
Це передбачено відповідною міждержавною угодою, яка набула чинності. Тож у професійних будівельників з’явився шанс добре заробити.
До речі, мало хто знає, що подати відповідну заявку можна в центрах зайнятості.
Про деталі розпитуємо Оксану Гаврилюх, заступницю начальника відділу організації сприяння працевлаштуванню обласного центру зайнятості.
— Яких закордонних фахівців потребують в Ізраїлі?
— Попит є на чотири спеціальності. Це опалубник, арматурник, лицювальник-плиточник і штукатур. Працевлаштування здійснюється за умов володіння фаховими навичками, наявності досвіду і високого рівня здібностей, які потрібні в одній або декількох зі згаданих професій.
— Які вимоги до кандидатів висувають?
— Претендент обов’язково повинен бути громадянином України і мати 25 — 50 років на день подання заяви до центру зайнятості. Ще одна вимога — відсутність родичів першої лінії (батько/ мати, дружина/чоловік, діти), які проживають чи працюють в Ізраїлі (крім рідних братів та сестер). Заявку розглядатимуть, якщо ви ніколи не мали судимостей та не працювали раніше в Ізраїлі.
— Куди повинен звернутися фахівець, котрий хоче офіційно працевлаштуватися в Ізраїлі?
— До базового центру зайнятості за місцем реєстрації або проживання із заявою про включення його до Реєстру кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі. При собі потрібно мати український та закордонний паспорти, ідентифікаційний код і копії цих документів.
— Що далі?
— РІВА (Управління з питань населення та імміграції при Міністерстві внутрішніх справ Ізраїлю) проводить тестування (професійний іспит або співбесіду) кандидатів на працевлаштування. Ізраїльською стороною відібрано такий екзаменаційний майданчик на базі Київського вищого професійного училища будівництва та архітектури.
Також заявник за власний кошт повинен пройти медогляд у визначених РІВА медичних закладах й у певній формі.
— Чи потрібно платити за працевлаштування?
— Коштуватимуть проведення медогляду, виготовлення довідки про відсутність судимості, переклад офіційних документів, якщо така послуга знадобиться. І квиток до Ізраїлю, якщо вашу кандидатуру погодять. Максимальний термін працевлаштування — 63 місяці, після цього працівник має назавжди залишити Ізраїль.
— Яку зарплату йому запропонують?
— Мінімальна зарплата —5200 ізраїльських шекелів (це приблизно 41 тисяча гривень. — Авт.) за 182 години місячної норми робочого часу. Звісно, понаднормова праця оплачується додатково.
Крім зарплати, кадровий підрядник буде вносити місячний депозит у розмірі 700 шекелів (близько 5500 гривень) на банківський рахунок на ім’я працівника (рахунок зберігається РІВА). Цю суму буде зараховано працівникові як вихідну допомогу та пенсію. Пізніше він зможе зняти ці кошти.
— Як щодо житла?
— Житлом підрядник забезпечує, але за нього може відраховувати із зарплати щомісячно не більш як 552 шекелі (приблизно 4400 гривень). На період зайнятості працівник забезпечується приватним медичним страхуванням.
Леся ЯСИНЧУК
Газета “Експрес” № 94 (9645) 21 – 28.12.2017

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати: