Освіта: Проведено навчання і перевірку знань з охорони праці керівників, їх заступників, інженерно-педагогічних працівників закладів відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради

10 Листопада 0:00

У відповідності до Типового положення про навчання з питань охорони праці затвердженого наказом Державного Комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005  № 15 «Про затвердження Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою» {Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці  та гірничого нагляду №273 від 16.11.2007 Наказом Міністерства соціальної політики №140 від 30.01.2017}, зареєстрованого в Міністерстві  юстиції України  15 лютого 2005 р. за № 231/10511 та наказу відділу освіти від 19.10.2017 № 276 «Про навчання відповідальних працівників НВЗ мм. Дрогобича та Стебника з питань охорони праці» 7-8 листопада 2017 року, згідно затвердженої програми навчання і перевірки знань з охорони праці керівників, їх заступників, інженерно-педагогічних працівників  закладів відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради, на базі Дрогобицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 16 Дрогобицької міської ради було проведено навчання з перевіркою знань для перелічених категорій працівників всіх навчальних закладів мм. Дрогобича та Стебника.

Розглянуто питання:

  • Пожежної безпеки, зокрема: нормативні документи; основі документи, що регламентують роботу по забезпеченню пожежної безпеки об’єктів; обов’язки керівника об’єкта та інших посадових осіб, щодо забезпечення пожежної безпеки об’єкта; основні причини пожеж, вимоги до утримання шляхів евакуації; призначення та місцезнаходження на об’єкті засобів пожежегасіння, протипожежного обладнання та інвентарю; правила їх використання; пожежна безпека при влаштуванні свят, культурно-масових заходів, походах; пожежна безпека у навчальних майстернях; особливості зберігання легкозаймистих і горючих речовин та інше.
  • Законодавства про працю, зокрема: Кодекс законів про працю України і охорону праці; Закон України “Про колективні договори і угоди. Правила внутрішнього розпорядку; праця жінок та неповнолітніх; індивідуальні трудові сили; відповідальність за порушення законодавства про працю; порядок надання відпусток; порядок розірвання та укладання трудового  договору у випадку скорочення штатів, з ініціативи  працівника та за результатами атестації; порядок ведення документації; дисциплінарне стягнення та їх порядок; випадки звільнення з роботи без згоди профспілкового комітету та інші питання, які регламентують організацію праці працівників.
  • Санітарно-гігієнічні вимоги до організації навчально-виховного процесу, зокрема: Закон України про охорону здоров’я, забезпечення санітарного та епідеміологічного  благополуччя учасників навчально-виховного процесу; поняття гігієни навчання, праці та виробничої санітарії; організація та здійснення контролю за факторами навчального середовища і трудового процесу; санітарно-побутове забезпечення закладів освіти; санітарно-гігієнічні вимоги до навчальних класів, спортзалів, майстерень; санітарні вимоги щодо освітлення приміщення; перша допомога при опіках та травмах; санітарні  вимоги до території закладу; паспортизація санітарно-гігієнічного стану; основі нормативні документи, які регламентують санітарно-гігієнічні вимоги для навчальних закладів.
  • Законодавство про охорону праці: Поняття про безпеку життєдіяльності. Соціально-економічне значення безпеки життєдіяльності: Конституція України, закон України про охорону праці, охорону здоров’я, пожежну безпеку, дорожній рух, забезпечення санітарного благополуччя, використання ядерної енергії та  радіаційний захист. Положення про навчання перевірку знань працівників, учнів з питань охорони праці. Положення про службу охорони праці, основні завдання, функціональні обов’язки та права. Штрафні санкції до організацій за порушення нормативних актів з охорони праці. Положення про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій. Порядок оформлення інструкцій з охорони паці. Охорона праці і колективний договір. Умови, при яких складено акти Н-1,Н-2,Н-5, НН, НВТ. Правила охорони праці  у навчальних кабінетах. Функції профспілок з організації охорони праці.
  • Законодавство про охорону праці, а саме: поняття про безпеку життєдіяльності; соціально-економічне значення безпеки життєдіяльності: Конституція України, закон України про охорону праці, охорону здоров’я, пожежну безпеку, дорожній рух, забезпечення санітарного благополуччя, використання ядерної енергії та  радіаційний захист; положення про навчання перевірку знань працівників, учнів з питань охорони праці; положення про службу охорони праці, основні завдання, функціональні обов’язки та права; штрафні санкції до організацій за порушення нормативних актів з охорони праці; положення про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій; порядок оформлення інструкцій з охорони паці; охорона праці і колективний договір; умови, при яких складено акти Н-1,Н-2,Н-5, НН, НВТ; правила охорони праці  у навчальних кабінетах; функції профспілок з організації охорони праці; основні причини та шляхи зниження його рівня; залежність дії електроструму на людину від тривалості дії, умов, середовища, метеорологічних факторів, фізичного стану людини; заземлення та занулення електроустановок; заходи безпеки при роботі з електроінструментами; порядок виконання робіт у діючих електроустановках: наряд-допуск до роботи, інструктаж групи електробезпеки; вимоги електробезпеки при експлуатації навчальних кабінетів та вимоги до експлуатації освітлювальних обладнань.

Перед присутніми з доповідями з зазначених питань виступили:

  • Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Дрогобицького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області – Турик Оксана Василівна;
  • Головний державний інспектор відділу нагляду в агро-промисловому комплексі та соціально-культурній сфері Головного управління Держпраці у Львівській області – Винар Володимир Андрійович;
  • Головний інспектор Дрогобицького РВ ГУ ДСНС України у Львівській області – Городиський Михайло Михайлович та Провідний інспектор Дрогобицького РВ ГУ ДСНС України у Львівській області –Живчин Андрій Андрійович;
  • Голова Дрогобицької міської профспілки працівників освіти та науки – Гук Олег Зеновійович;
  • Начальник відділу освіти виконкому Дрогобицької міської ради – Сушко Петро Ярославович.

Модератором проведення навчань був: Войцеховський Олег Романович – головний спеціаліст відділу освіти.

Завершились навчання атестацією залучених працівників за білетами з екзаменаційних питань для перевірки знань з охорони праці і безпеки життєдіяльності у присутності комісії затвердженої наказом відділу освіти від 19.10.2017 № 276 «Про навчання відповідальних працівників НВЗ мм. Дрогобича та Стебника з питань охорони праці».

Перейти до вмісту