Про Майдан, війну і перспективи її завершення від Ореста Каракевича

1 вересня гостем шкільного прес-клубу «Старшокласник» був випускник другої школи 2008 року, активний учасник подій на Майдані, боєць батальйону «Айдар» Орест Каракевич.

Ореста багато людей в Україні пам’ятають як лучника Майдану, бо в криваві дні лютого 2014 року він протистояв озброєному «Беркуту» із луком та стрілами, які зробив сам. А вже в червні того ж 2014 року, через два дні після одержання диплома Івано-Франківського медінституту Орест Каракевич пішов добровольцем в АТО, де служив снайпером у батальйоні «Айдар». На фронті пробув 2,5 роки, нещодавно демобілізувався, тепер іде в інтернатуру.

Орест є практично ровесником української державності , адже народився через півроку після проголошення незалежності. Але на долю його покоління випало відстоювати цю незалежність із зброєю в руках, часто ціною власного життя. Розповідав Орест про фронтові будні, про бойових побратимів, про матеріальне забезпечення українських воїнів і роботу волонтерів, Цікавило учнів і те, як Орест оцінює сучасну ситуацію на фронті й перспективи визволення окупованих територій. На думку нашого гостя, сьогодні уже все залежить від політиків, бо українські воїни повністю виконують поставлені їм завдання.

Десятки запитань, які поставили школярі протягом прес-клубу, засвідчили, що в України є чудове майбутнє, бо юнаки й дівчата думають, аналізують як громадяни дійсно європейської країни. А прикладом мужності й патріотизму є для них такі молоді люди, як Орест Каракевич.

Ігор Качмарик, організатор прес-клубу

Читайте також: