Про дотримання правил благоустрою та утримання в належному стані територій міста Дрогобича, — інспектор з благоустрою ДМГ ДМР Людмила Ільченко

0:00 12 Липня 2018

Дотримання правил благоустрою та утримання в належному стані територій підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та місцевого підпорядкування — це обов’язок посадових, фізичних та юридичних осіб. За недотримання правил благоустрою порушникам вручають приписи. У випадку невиконання приписів, винуватців притягають до відповідальності. Про це повідомила інспектор з благоустрою Департаменту міського господарства ДМР Людмила Ільченко.

Як зазначила посадовець, з метою належного забезпечення благоустрою міста Дрогобича та утримання території міста в належному санітарному стані, усі підприємства, установи, організації незалежно від форми власності та місцевого підпорядкування а також фізичні та юридичні особи, що використовують будинки і споруди та приміщення в них на законних підставах зобов’язані: – Утримувати в належному стані закріплені за ними об’єкти благоустрою (їх частин); – Усувати на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) за власний рахунок та в установлені строки пошкодження інженерних мереж або наслідки аварій, що сталися з їх вини; – Усувати на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) наслідки надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в установленому порядку; – У процесі утримання об’єктів благоустрою (їх частин) дотримуватися відповідних технологій щодо запобігання передчасному зносу об’єктів, забезпечення умов функціонування та утримання їх у належному санітарно-технічному стані; – Відшкодовувати збитки та іншу шкоду, завдану внаслідок порушення законодавства у сфері благоустрою та охорони навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, установлених законодавством України; – Змінювати зовнішній вигляд фасадів будівель та споруд тільки на підставі проектів затверджених у встановленому порядку; – Проводити своєчасне фарбування і ремонт огорож, металевих частин фасаду (балкони, пожежні сходи, водостічні труби, огорожі на даху, піддашки, накриття приямків тощо); -Проводити миття фасадів і дахів, виконаних із скла, вікон та вітражів не менше одного разу у квартал, окрім періоду, коли температура повітря становить 0 градусів за Цельсієм та нижче; – Розміщувати елементи благоустрою тільки на підставі проектно-дозвільної документації; – Захищати та утримувати в належному стані (зрізка, кронування) зелені насадження на територіях, наданих їм в установленому законом порядку; – Проводити косіння газонів періодично, при досягненні трав’яним покровом висоти 15 см, залишаючи висоту покрову 5 – 8 см. Скошена трава повинна бути прибрана протягом 3 діб; – Розміщувати та утримувати в належному санітарному та технічному стані дитячі майданчики; – Розміщувати на територіях, наданих їм в установленому законом порядку, урни для сміття згідно з встановленими нормативами; – Облаштовувати художнім освітленням фасади, споруди та будівлі. – Облаштовувати на територіях, наданих їм в установленому законом порядку, паркувальні місця згідно з вимогами чинного законодавства.

Проходження межі по тій чи іншій вулиці, провулку, проїзду визначається по лінії бортового каменю проїзної частини вулиці вздовж підприємств, установ, організацій, а в інших випадках на відстані 10 метрів від фасадів будинків, споруд, огорож та інших елементів благоустрою (крім випадків, передбачених проектною документацією).

Посадові особи підприємств, установ, організацій несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров’ю громадян, на власних та закріплених за підприємствами, установами, організаціями територіях відповідно до закону.

Відповідальність за незабезпечення благоустрою, у тому числі при виконанні робіт самовільно, покладається на власника об’єкта благоустрою (балансоутримувача) та виконавця робіт.

Утримання та благоустрій територій підприємств, установ, організацій та присадибних ділянок громадян, прибудинкових територій багатоквартирних та малоповерхових житлових будинків, належних до них будівель та споруд проводиться власником або балансоутримувачем цього будинку, або підприємством, установою, організацією, з якими балансоутримувачами укладені відповідні договори на утримання та благоустрій прибудинкових територій.

Благоустрій присадибної ділянки проводиться її власником або користувачем.

Власник або користувач присадибної ділянки може на умовах договору, укладеного з органом виконавчої влади чи органом місцевого самоврядування, забезпечувати належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки.

Власник присадибної ділянки забезпечує належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки – по фасадній частині садиби до бордюрного каменю проїжджої частини.

За порушення зазначених вимог посадовими особами Департаменту міського господарства та уповноваженими особами комунальних підприємств буде видано приписи власникам (балансоутримувачам) щодо приведення їх об’єктів та елементів благоустрою у відповідний стан а в разі їх не виконання будуть застосовуватись міри адміністративного характеру.

Також Людмила Ільченко наголосила, що інспектором з благоустрою Департаменту міського господарства, уповноваженими особами КП «Муніципальна варта» та КП «КМГ» систематично здійснюється контроль за дотриманням правил благоустрою міста Дрогобича посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та місцевого підпорядкування а також фізичних та юридичних осіб.

Перейти до вмісту