Про 35- ту Лемківську Ватру у Ждині (Польща). Фото.

21- 23 липня у с. Ждиня (Польща) відбулася ювілейна 35 -та “Лемківська Ватра”, присвячена 70-ій річниці операції “Вісла”.

Захід проведений під патронатом Президента Республіки Польща А. Дуди. З вітальним словом до учасників звернулися Посол України в Республіці Польща А. Дещиця (зачитав вітання від Міністра культури України Є. Нищука), Депутат Верховної Ради України О. Юринець. Щиро привітав усіх ватрян Глава Української греко-католицької церкви Блаженнійший Сятослав Шевчук.

У концертній програмі взяли участь колективи з Польщі, Хорватії, Словакії, України, а саме: хоровий ансамбль «Яворина» (Дрогобич), народний ансамбль пісні і танцю «Лемковина» (Львів) , колективи із Зимної Води (Львів), Калуша (Івано- Франківськ), Борислава. Активним учасником концертної програми була співачка Софія Федина.

Гостями Ватри були представники з усіх куточків нашої планети.

Г. Луцька- головний спеціаліст з питань ОКС відділу культури та мистецтв

Список вивезених родин під час акції “Вісла”

Кажуть, що коли проходить ватра, завжди падає дощ. Ніби нагадуючи, що люди оплакували покинені рідні землі.

Палатки, де проходили прес-конференції, презентації, покази фільмів.

Мабуть варто повчитися.

Виступає Софія Федина

На старому цвинтарі, с. Святкова Велика.

Колишня греко-католицька церква Св. Михайла у с. Святкова Велика. Сьогодні Костел. Ці сакральні споруди входять до туристичних маршрутів Польщі.

З привітальним словом Блаженнійший Святослав Шевчук.

Преосвященнійший кир Паїсій – Єпископ Горлицький, вікарій Перемишльсько-Новосончівської єпархії, Архієрей Польської Православної церкви

Виступає Софія Федина

Колишня деревяна церква у с. Святкова Мала

Пам’ятний знак виселеним родинам на старому цвинтарі у с. Святкова Мала

Хрест на могилі (1945 р. ) , останнє поховання, на старому цвинтарі с. Свіржова Руська (сьогодні цього села немає).

Елементи старої хати

Зустріч з п. Радивком Констанкевич (Хорватія), який шукає свої родинні корені, біля церкви у с. Святкова Велика

Виступає колектив “Лемковина” , Львів

Староста Ватри п.Володислав Грабан.

Ведуча п. Марія (м. Горліце)

Колишня Церква Пресвятої Покровиу с. Гирова

Ключ рідний.

Стара частина цвинтаря у с. Гирова

Колишня церква Святих Косми і Дамяна у с. Кремпна (сьогодні гміна). Нині тут проводяться реставраційні роботи.

Спільна молитва за мир біля пам’ятного знаку у с. Ждиня , за участю представників священиків усіх конфесій.