Прес-конференція керівника КП «КМГ» Андрія Яніва щодо збору, вивозу та утилізації побутових відходів. ВІДЕО

У п’ятницю, 5 січня, відбулася прес-конференція керівника КП «Комбінат міського господарства» Андрія Яніва щодо збору, вивозу та утилізації побутових відходів.

В ході прес-конференції посадовець розповів представникам ЗМІ про зміни у законі «Про відходи», якими передбачено сортування сміття. Відтак Андрій Янів повідомив про те, як у місті збирається та утилізується сміття, а також про проблеми, які виникають при цьому процесі.

Окремо Андрій Янів розповів про відносини з мешканцями Брониці та роботу полігону, де захоронюють сміття з Дрогобича.

Щодо реалізації норм закону та планів на 2018 рік, то на сміттєвих майданчиках міста уже встановлено контейнери для збору ПЕТ пляшок. Також на балансі підприємства уже знаходиться 30 нових контейнерів, які планують встановити для збору роздільного сміття. Загалом по місту розміщено понад 500  контейнерів. Відтак запроваджуючи процес роздільного сортування сміття, зважаючи на дорогу вартість спеціальних контейнерів, спершу їх закуплятимуть і встановлюватимуть у центральній частині міста та у місцях масового скупчення побутових відходів. Загалом передбачено 9 таких місць.

До слова, за останні роки вдалося встановити та відремонтувати 46 нових сміттєвих майданчиків у місті. Однак, близько половини уже зруйновано вандалами, тому підприємству доводиться витрачати додаткові кошти на  їх ремонт. Не виключено, що така доля чекає й на нові урни, призначені для роздільного сміття.

Загалом на нових контейнерах розмістять написи-пам’ятки та візуальні позначки щодо вмісту контейнерів.

Окремо посадовець розповів про облаштування сміттєвого майданчика на вулиці М. Грушевського. За словами Андрія Яніва, на новому місці в цьому році планується облаштувати сучасний майданчик з контейнерами, які розташовані під землею.

Основну увагу на початку запровадження процесу сміттєсортування у Дрогобичі акцентують на інформаційній кампанії, яку проводитимуть у навчальних закладах, громадському транспорті, ЗМІ та безпосередньо серед громади міста. Відтак, користуючись нагодою, Андрій Янів закликав представників ЗМІ співпрацювати в цьому напрямі.

Однією з вагомих проблем, яка нині існує на підприємстві — оновлення спецтранспорту. У 2017 році було придбано одну одиницю спецтехніки для збору сміття, однак решта автомобілів є старими і  часто їх поломки призводять до збоїв у графіку вивозу сміття з міста. Тому, на майбутнє також плануєтся придбання ще декількох одиниць техніки.

Окрім цього, Андрій Янів наголосив, що зараз ведеться робота щодо встановлення у місті сортувальної лінії, що, своєю чергою, призведе до зменшення навантаження на полігон.

Оскільки прес-конференція відбулася напередодні Різдвяних свят, то Андрія Янів закликав мешканців усе сміття знести до сміттєвих майданчиків таким чином, щоб до 9 ранку техніка вивезла його з міста.

На останок Андрій Янів дав відповіді на запитання, які мешканці міста надсилали на адресу прес-служби ДМР, відтак відповів на запитання журналістів.

Більше інформації у відеоматеріалі:

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні