Правила утримання зелених насаджень на території міста Дрогобич

0:00 28 Лютого 2018

Утримання зелених насаджень регламентується Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 N105, а міського лісу – відповідно до Лісового кодексу України.

1. Охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах міста під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв.

2. Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об’єктах благоустрою, а також видалення дерев, які виросли самосівом, здійснюється за рахунок коштів міського бюджету, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих користування або в оренду, за рахунок коштів їх власників або користувачів відповідно до нормативів, затверджених у встановленому порядку.

3. Видалення зелених насаджень здійснюється згідно з Порядком видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 N 1045, та ордером на видалення зелених насаджень (крім випадків, передбачених вищезгаданим Порядком), а на території лісового фонду – на підставі лісорубних квитків, оформлених в установленому порядку.

4. Догляд за зеленими насадженнями в місцях загального користування може здійснюватись суб’єктами господарювання на умовах договору.

5. Відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними в межах м. Дрогобича є: – На об’єктах благоустрою державної чи комунальної власності – балансоутримувачі цих об’єктів; – На територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях – установи, організації, підприємства; – На територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво – забудовники чи власники цих територій; – На землях запасу міста – комунальне підприємство, визначене виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради; – У приватних садибах і прилеглих ділянках – їх власники або користувачі.

6. Власники (користувачі, балансоутримувачі) зелених насаджень зобов’язані: – Захищати зелені насадження на територіях, наданих їм в установленому законом порядку; – Проводити своєчасну обрізку гілок дерев в охоронних зонах (у радіусі 1 м) провідників під струмом, а також тих, що закривають покажчики вулиць та будинків; – Проводити косіння газонів періодично, при досягненні трав’яним покровом висоти 15 см, залишаючи висоту покрову 5 – 8 см. Скошена трава повинна бути прибрана протягом 3 діб; – Полив зелених насаджень проводиться зранку, не пізніше 9 години, або у вечірній час після 18 години; – Негайно видаляти аварійні, сухостійні дерева в разі, якщо стан їх загрожує життю, здоров’ю громадян або здатен нанести збитки особам, з відповідним наступним оформленням актів на право їх видалення у триденний термін; – Систематично видаляти самосійні дерева (з кореневою шийкою до 5 см дерева видаляються без відшкодування відновної вартості). Постійно знімати омелу з дерев; – Реалізовувати заходи з запобігання виникненню осередків пошкодження зелених насаджень шкідниками та ураження їх хворобами, а також боротьби з ними.

Забороняється:

– Засипати листям стовбури дерев, змітати опале листя у лотки водовідведення; – Підвішувати на деревах забивати в стовбури цвяхи, прикріплювати засоби зовнішньої реклами та інформаційні матеріали, електропровідники, колючий дріт та інші огородження, що можуть пошкодити дерева; – Викопувати дерева, чагарники та квіти; – Здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених спеціально місцях; – Влаштовувати зупинки пасажирського транспорту та паркувати транспортні засоби на газонах, клумбах та інших озеленених територіях; – Поливати зелені насадження, якщо температура повітря становить 0° C і нижче.

Власник присадибної ділянки забезпечує належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки – по фасадній частині садиби до бордюрного каменю проїжджої частини.

У зв’язку з настанням зимового періоду, погіршення погодних умов, як наслідок снігопади, сильні пориви вітру просимо мешканців бути пильними, обходити дерева, гілки яких під тиском снігу можуть обламатися та завдати шкоди здоров’ю та життю громадян.

За порушення зазначених норм у сфері благоустрою будуть застосовані штрафні санкції, передбачені ст. 152 КУпАП: – «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів», які тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн) і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн).

Департамент міського господарства

Перейти до вмісту