Правова культура у школі

Згідно плану роботи школи  5 лютого 2018 року педагоги зібрались на нараду, щоб поділитись своїми думками щодо формування правової культури учнів. Із цікавим повідомленням виступив учитель історії та правознавства  Чучман В.В., який вважає, що прилучення учнів до правової культури збагачує їх духовне життя,   а знання ними своїх прав і  обов’язків  розширяє  можливості їх самореалізації. Дитина має право виявляти свою власну думку.

Здійснюючи  правове виховання на уроках і під час спеціальних виховних заходів,  важливо розкривати зміст усіх галузей права,   не зосереджуючи увагу учнів на одній із них.

Про створення безпечного простору та захист учнів від всіх форм насильства та жорстокого поводження в умовах сім’ї та шкільного простору розповіла практичний психолог   Якуц  А.Ю. Нам всім треба прислухатись до порад Демокріта : «Не через страх, а з почуття  обов’язку  треба стримуватись    від поганих вчинків»                                                                                                                     Правове виховання є складової превентивного.  Сьогодні є дуже важливою співпраця з батьками,  роль  соціальних  мереж  і віртуального світу.   Про  виховну роботу у класі досить цікаво розповіли   Л.М.Здерок,  І.Я. Василишин,  А.М. Гримайло,  Г.Д.Химин.     

Отже, учитися жити за законом, поважати закон і виконувати його, людина повинна з малих літ, з сім’ї,  дитячого садка. Школа як соціальний інститут, в якому відбувається процес соціалізації,  вчить кожного  жити за певними правилами.

 

                                                                                                  Н.В. Струбіцька,

                                                                                    заступник директора з НВР

                                                                                   Стебницької ЗОШ І-Ш ст.. № 11

                                                                                             імені Тараса Зозулі

 

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні