Одним з дієвих механізмів легалізації трудових відносин є проведення рейдів та обстежень за місцем провадження підприємницької діяльності, — сектор з питань праці ДМР

Тіньові процеси у сфері виплати заробітної плати набули особливого поширення , тому питання виплати офіційної, прозорої заробітної плати сьогодні дуже актуальне.

Виплата заробітної плати нижче встановленого державою мінімального рівня, виплати у конвертах без сплати єдиного внеску є грубим порушенням конституційних норм та позбавляє найманих працівників права на забезпечене майбутнє.

Тому, з метою здійснення аналізу та моніторингу таких проблемних питань, 30 травня проведено засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. На засіданні розглянуто питання збільшення чисельності найманих працівників та збільшення фонду оплати праці на підприємствах м. Дрогобича та Стебника.

Окрім того, з підприємцями проведено роз’яснювальну роботу щодо дотримання умов законодавства про працю, значення офіційного оформлення трудових відносин та соціальних ризиків для громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно.

Хотілося б, щоб важливість питання легалізації оплати праці знайшла розуміння як серед населення, так і серед тих роботодавців, які не поспішають офіційно оформлювати трудові відносини з найманими працівниками та збільшувати рівень заробітної плати своїх працівників.

Підбиваючи підсумки засідання, хочеться зауважити, що протягом більш як 2-ох років робочої групою проводилась активна превентивно-роз’яснювальна робота з платниками, акцентувалась увага на оформленні трудових відносин з найманими працівниками, на недопущенні виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством мінімум, постійно наголошувалось, що незареєстрований належним чином працівник в результаті втратить право на отримання пільг та допомоги, гарантованих державою.

Тому вкотре просимо Вас легалізувати всіх працівників та проводити діяльність в межах діючого законодавства.

Одним з дієвих механізмів легалізації трудових відносин є проведення рейдів, обстежень та вивчень робочою групою з питань легалізації виплат заробітної плати та трудових відносин. Отож чекайте робочу групу за місцем провадження господарської діяльності.

Сектор з питань праці ДМР

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні