На цій ягоді можна заробити мільйон гривень за сезон.

Триває сезон збирання найдорожчої в Україні ягоди – лохини. Вона популярна на внутрішньому ринку, а також у Європі – торік Білорусь, Нідерланди і Великобританія купили понад 1,4 тисячі тон української лохини на суму майже 5 мільйонів доларів. На плантації в Долинському районі на Івано-Франківщині вирощують 12 видів лохини. Є ранньо-, середньо- та пізньостиглі сорти, завдяки чому врожай тут збирають із липня й аж до жовтня.   “З одного куща маємо 3-4 кілограми ягід, із одного гектара збираємо по 10 тонн ягід. Якщо взяти середню закупівельну ціну минулого року — 100 гривень за кілограм, то отримаємо мільйон гривень прибутку за сезон, – розповідає Експрес-онлайн Віктор Дитинко, директор сільськогосподарського підприємства. – А оскільки у нас 30 гектарів засаджено лохиною, відповідно, маємо 30 мільйонів заробітку. Такого результату можна досягти, маючи п’ятирічний сад лохини”.   Щоби лохина щедро плодоносила, потрібно створити їй необхідні умови. У суху пору слід добре поливати: кожен кущ потребує близько 10 літрів води на добу. Для цього на плантації обладнана спеціальна система водопостачання. А щоби волога утримувалась – на ґрунт насипають тирсу.   Дворічні саджанці кущів висаджують лише в підготовлений ґрунт, а до того часу вони  ростуть у лабораторії. Ще одна умова – ґрунт має бути кислим (pH 5-5,5). Кущі слід своєчасно підрізати, прополювати міжряддя. До слова, для запилення рослин тримають близько 35-40 бджолосімей.   Одна людина за день може зібрати 40-50 кілограмів лохини.

Вікторія ДЕМНИК

Читайте більше тут: http://expres.ua/digest/2017/08/09/256426-ciy-yagodi-zarobyty-milyon-gryven-sezon-video