На «гарячій лінії» – про реєстрацію платників ПДВ та єдиного податку

0:00 21 Грудня 2016

На запитання платників податків під час чергового сеансу телефонного зв’язку “гаряча лінія”, відповідала начальник відділу обслуговування платників Дрогобицької ОДПІ Світлана Пещук.

Наше підприємство подало заяву для реєстрації платником податку на додану вартість. Скажіть будь-ласка, чи обов’язко отримувати витяг з реєстру платників ПДВ?

Законом України від 24 жовтня 2013 року № 657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» скасовано такі документи, як свідоцтво про реєстрацію особи платником податку на додану вартість та свідоцтво про реєстрацію як суб’єкта спеціального режиму оподаткування, та надано право платникам податку на додану вартість за їх запитом отримувати витяги із реєстру платників податку на додану вартість в контролюючих органах.

Оскільки отримання витягів з реєстру платників податку на додану вартість не є обов’язковим для платників, контролюючі органи не мають підстав вимагати їх у платників.

Підтвердженням факту реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності платником податку на додану вартість є наявність інформації про таку реєстрацію на офіційному веб – порталі ДФС, яка оновлюється щоденно.

Чи потрібно платнику ПДВ проводити перереєстрацію у разі зміни місцезнаходження юридичної особи (місця проживання фізичної особи – підприємця, або зміни назви вулиці)?

Згідно з п. 183.15. Податкового кодексу України та п. 4.1 та п. 4.2 розділу IV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, у разі зміни даних про місцезнаходження (місця проживання) платника ПДВ проводиться перереєстрація такого платника. Для цього платнику ПДВ необхідно подати додаткову реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника ПДВ.

Отже, оскільки в результаті перейменування назви вулиці, міста, селища, зміни поштового індексу тощо вносяться зміни у відомості про місцезнаходження юридичної особи та місце проживання фізичної особи – підприємця, що містяться у Єдиному державному реєстрі, то це є підставою для здійснення перереєстрації платника ПДВ шляхом подання реєстраційної заяви за формою 1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація».

В якій термін новостворений підприємець має право подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку першої або другої групи, якщо державна реєстрація проведена 30 або 31 числа?

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої – третьої груп здійснюється відповідно п.п. 298.1.1 – 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України. Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву.

Новостворені фізичні особи – підприємці для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, повинні подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація.

Перенесення термінів подачі заяви для фізичних осіб – підприємців, які зареєстровані в останні дні місяця не передбачено.

Як платнику єдиного податку відмовитись від застосування спрощеної системи оподаткування?

Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву встановленої форми.

Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування.

Дрогобицька ОДПІ

Перейти до вмісту