Ми вміємо бути разом і в школі, і на екскурсіях…

Екскурсії у колі колег здаються великими пригодами, спогади про які, разом зі світлинами, залишаться на все життя. Цьогоріч у червневий день  Бог сподобив  вчителів ЗОШ І-ІІІ ступенів №15  побувати у Преображенській церкві, що  на Ясній горі в селі Гошеві, отримати благодать чудотворної ікони, поспілкуватися зі священиком і монахами, і ще раз переконатися, що історія церкви, її розвиток і занепад нерозривно пов’язані з національною свідомістю і здобуттям незалежності. І ось здалеку на Ясній горі зустрічає нас сяючими куполами Гошівський монастир – древня святиня, заснована ще у 1509 р.. Чудотворна ікона, копія Ченстоховської Божої Матері, знаходилася у монастирі з 1737 р.  Але під час радянської окупації, після ліквідацї монастиря у 1950 р., ікона зникла. Зараз там знаходиться її копія, хоча всі, хто молиться до Богородиці з вірою, отримують зцілення. Дуже вразили електронні дзвони на дзвіниці – це, так званий, карильйон. І тут хочеться розповісти, що карильйон – це музичний інструмент, який являє собою набір точно настроєних дзвонів з механічним керуванням ними. Цей інструмент нагадує фортепіано чи орган – тим, що має кількарядну клавіатуру, кожна клавіша якої з’єднана зі дзвоном. Ми відвідали  знамениті скелі села Бубнище. Вони сягають висоти 20-30 м і здіймаються прямо посеред лісу. Упродовж  віків вітер та вода придали скелям чудернацьких форм. Часто на них можна побачити обличчя людей або тварин. Ми здійснили  похід поблизу найвідоміших скель, пройшли  через ущелину «Чистилище» та відвідали  основний масив скель зі справжніми печерами, зробленими людиною. Ця екскурсія  залишила нам приємні спогади. Дякуємо Богу за таку гарну мандрівку рідним краєм.