Музей “Дрогобиччина”: У Дрогобичі відбулося відкриття виставки «У світі кольорових вражень» Романа Опалинського та Миколи Качура

У Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» відбулось відкриття виставки «У світі кольорових вражень», де представлені живописні твори Романа Опалинського та Миколи Качура.

Це митці всеукраїнського і міжнародного рівня, – зазначила, представляючи їх, Надія Кікта – куратор виставки, завідуюча відділом європейського мистецтва. Адже Роман Опалинський – Заслужений художник України, багаторазовий учасник міжнародних бієнале та виставок у Польщі, Голландії, Німеччині, Швейцарії, Франції, Англії, Італії, Канаді та США. Став лауреатом та власником престижних нагород, здобув широке визнання серед шанувальників сучасного мистецтва, галеристів та колекціонерів.

Микола Качур – художник, який почав працювати відносно недавно, адже так склалось життя, що після художньої школи мистецьку освіту не продовжував, а зайнявся розбудовою власного бізнесу. Але бажання творити не зникало, тож він почав займатись мистецтвом у моменти дозвілля, і за короткий час власними зусиллями опанував мистецькі тонкощі, взяв участь у багатьох групових та провів ряд персональних виставок, чим здобув визнання критиків та членство у НСХУ.

Власне непереборне бажання творити, справжня жага до творчості робить таких несхожих за тематикою та живописною технікою митців надзвичайно спорідненими, зауважала директор Алла Гладун, привітавши художників у нашому музеї.

Мистецтвознавець Володимир Гусар відзначив високий фаховий рівень експонованих творів та розповів глядачам про особливості манери та творчої концепції обох митців. Гостем відкриття став також відомий художник, колишній директор музею у Івано-Франківську, Михайло Дейнега, котрий у відгуку про свого земляка Миколу Качура наголосив: «Це художник, який за короткий час своєю працею створив більше, ніж деякі професійні митці за все життя».
Навідались на знакову для Дрогобича культурну подію і місцеві митці Ярослав Данилів, Сергій Булко, Назар Хомик. Роман Ющак, взявши слово, похвалився, що мав нагоду на одному із пленерів у Славську спостерігати, як працює Роман Опалинський: «Він творить, як композитор, фарби та образи об’єднуються в сюжети і виливаються на полотно в один момент, як якась чарівна мелодія…»

Власне, відкриття виставки і споглядання цих виставлених творів спонукало политись справжній мелодії, науковець і просвітянин Степан Яким, надихнувшись живописними шедеврами, додав гостям доброго настрою, виконавши «Ave Maria» в українському перекладі тексту.

Щира атмосфера, що панувала на імпрезі спонукала багатьох ділитись враженнями від побаченого. Як завжди, своїми міркуваннями з присутніми поділився великий шанувальник музею «Дрогобиччина» музикознавець Володимир Грабовський. Про важливість належного пошанування митців та їх творчості підкреслив у своєму виступі відомий громадський діяч Валерій Кузнєцов.

І вже традиційно, на виставці поруч із відомими у Дрогобичі поціновувачами мистецтва було багато молоді: майбутні дизайнери з механічного коледжу, студенти-філологи педагогічного вишу та вихованці музичного училища.

Запрошуємо до музею усіх, хто бажає зануритись у дивовижну атмосферу, витворену яскравими образами і барвами Романа Опалинського та Миколи Качура.

Виставка діятиме у Палаці мистецтв (вул. Т.Шевченка,38) впродовж березня 2018 року.

За матеріалами музею «Дрогобиччина»

 

 

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні