Культура: Музей «Дрогобиччина» у Німеччині

0:00 19 Червня 2017

У німецькому місті Кассель нещодавно відкрилась найбільша й найпрестижніша у світі виставка сучасного мистецтва “Documenta 14”, яка відбувається раз на 5 років ще із 1955-го, та щоразу розширює географію учасників, залучаючи митців та культурних діячів із різних куточків світу та різних середовищ. Впродовж останніх років Documenta співпрацювала з провідними мистецькими інституціями світу,  які експонували тут твори із своїх колекцій. Серед найвідоміших є Національна галерея Австралії, Міський музей Берліну, Музей Ludwig в Кельні, Національний музей Лівану, Музей сучасного мистецтва у Нью Йорку, Національний музей мистецтва, архітектури і дизайну в Осло, Центр Жоржа Помпіду в Парижі,  Музей сучасного мистецтва в Ріо-де-Жанейро.

Цього року вперше від України учасником Documenta став музей «Дрогобиччина». На виставці представлено 5 експонатів дрогобицького музею – оригінальні фрагменти стінопису Бруно Шульца за мотивами казок Братів Грімм із вілли Ландау.

Показ робіт Шульца на Documenta не лише привертає увагу світової громадськості до художньої творчості відомого дрогобичанина та мистецтва з України, а також розширює можливості співпраці нашого музею із міжнародними культурними інституціями.

За твердженням кураторів Documenta саме середовище Касселю та більшого регіону Гассен, де Брати Грімм якраз і записували свої казки, забезпечують історичний фон для візуалізацій Шульца, а контекстуалізація фресок у складній історії цієї місцевості викликає важливі культурологічні дискусії в рамках парадигми художнього виробництва під ідеологічним гнітом в період нацистської епохи в Німеччині.  Тому представлення фресок Бруно Шульца стало головною подією для Музею Братів Грімм, зокрема, та  мистецьким відкриттям для відвідувачів Documenta 14 в цілому.

Як зауважила директор музею Алла Гладун, – Підготовка до візиту в Німеччину для музею «Дрогобиччина» була небуденною справою, позаяк вимагала чималих зусиль, погоджень та дозволів на рівні Міністерства культури України, яке, до речі, продемонструвало високу оперативність і щиру зацікавленість у підтримці цього проекту. Тож спільними зусиллями дрогобицький музей був гідно представлений у світовому мистецькому середовищі. Особлива подяка за професійність компанії «Кунстранс», котра спеціалізується на міжнародних перевезеннях творів мистецтва та Львівській Національній галереї мистецтв ім. Б. Возницького за допомогу.

Музей “Дрогобиччина”

Перейти до вмісту