Музей “Дрогобиччина”. «Творчість Мауріція Готліба у контексті єврейської культури Галичини XIX ст.». ФОТО

4 Квітня 0:00
У середу, 4 квітня, у Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» відбулась лекція «Творчість Мауріція Готліба у контексті єврейської культури Галичини XIX ст.», яку представив відвідувачам Іван Дудич – мистецтвознавець, колишній співробітник музею «Дрогобиччина», а сьогодні науковий працівник та заступник директора із наукової роботи Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького.
Це була грунтовна розповідь, яка охопила та співставила багато мистецьких, історичних і культурологічних аспектів, від появи євреїв на наших теренах, розвитку єврейської культури та суспільного становища у різні періоди до огляду тематичних картин польських та австрійських митців XIX ст. та появи нового єврейського мистецтва, засновником якого став власне «Дрогобицький Рембрант» Мауріцій Готліб. Лектор розповів про долю, родинні стосунки, конфлікт із батьком, цілеспрямовану працю та навчання і трагічне кохання митця, а також поділився аналізом його художньої техніки, особливістю вибору кольорів, ракурсів та композиційних сюжетів.
Не дивно що лекція була надзвичайно цікавою та інформативно насиченою, адже Іван Дудич саме допрацьовує свою кандидатську роботу на цю тему, тож сподіваємось, що незабаром автор презентуватиме у нашому музеї і свою монографію.
На завершення автора привітав кандидат філологічних наук Ярослав Лопушанський, подарувавши йому набір австрійських листівок, ніж для відкривання конвертів, книгу “Видатні австрійці: український ракурс” професора Ярослава Радевича-Винницького (6 том Із серії “Компаративних досліджень австрійсько-українських літературних, мовних і культурних контактів”) та віденську каву, принагідно запросивши на наступну лекцію із циклу «Австрія та Україна: міжкультурний діалог», яка буде присвячена якраз історії віденської кави, та яку проведе Марта Мацьків.
Музей “Дрогобиччина”

Перейти до вмісту