Культура: У музеї “Дрогобиччина” відбулося відкритття фотовиставки «Україно, ти для мене диво!»

27 Серпня 0:00

У межах відзначення Дня Незалежності у Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» відбулась презентація фотовиставки Василя Пилип’юка «Україно, ти для мене диво!».

Унікальні панорамні світлини вражаючих краєвидів, створені знаменитим митцем, якнайкраще передали урочистий настрій напередодні найбільшого державного свята. Власне, ця виставка була задумана і створена до першого 25- річного ювілею нашої держави, тому у ній стільки любові до України, зачарування її неймовірною красою.

Василь Пилип’юк – це явище в сучасному культурно-мистецькому житті. Фотокореспондент і художник, успішний видавець та редактор, сучасний менеджер і культурний діяч. Для мистецтва художньої фотографії він зробив найбільше: створив першу в Україні приватну фотогалерею, домігся відкриття першої в Україні кафедри фотомистецтва у Київському Національному університеті культури та мистецтв. Зрештою, він довів, що Україну можна успішно будувати. Він її будував, відкривав для нас усіх, творив її образ, створював їй імідж, працював задля її слави.

Участь у презентації творчості відомого фотомайстра взяли і його найрідніші люди – син Володимир та вдова пані Анна. Прибули також у Дрогобич близькі друзі: письменник Петро Шкраб’юк та редактор і журналіст із Самбора Степан Сторож, які товаришували з Василем Пилип’юком ще зі студентських років. Ділились враженнями, пригадували яскраві сторінки творчої біографії митця.

Слова захоплення і шани висловили відомі дрогобичани і добрі приятелі автора професор Михайло Шалата, краєзнавець Роман Пастух, громадський діяч Віра Байса, голова дрогобицької «Просвіти» Микола Садоха.

Святковий настрій, що наповнював зали Палацу мистецтв, підсилював віртуозною грою на саксофоні Ярослав Проців.

Навіть після офіційного завершення урочистостей гості музею продовжували спілкуватись, обговорювати побачене, а головне – вкотре дякувати великому Митцю за Богом подарований талант, за натхненну працю і за безмежну любов до України. Алла Гладун, директор музею «Дрогобиччина».

Музей “Дрогобиччина”

Перейти до вмісту