Музей “Дрогобиччина”. Фотовиставка «Українці: слідами Христа» наблизить нас до Святої Землі…

Фотовиставка «Українці: слідами Христа» наблизить нас до Святої Землі…

В музеї «Дрогобиччина»  триває фотовиставка відомого Львівського журналіста, головного редактора газети «За Вільну Україну плюс»  Богдана Вовка під назвою «Українці слідами Ісуса Христа».

Відкрилася виставка благословенням о. Ростислава. У відкритті фотовиставки взяли участь: Алла Гладун – директор музею, Тарас Метик – журналіст, політичний та партійний діяч,  товариш з часів навчання автора,  Роман Пастух – відомий журналіст і краєзнавець. Яскравим наповненням мистецької атмосфери відкриття став виступ громадської діячки Дрогобиччини  Лесі Лисак.

Презентуючи свої світлини, Богдан Вовк розповів, що ця виставка  подорожує Львівщиною і вперше  була представлена, у Львівському музеї історії релігії. Спільно з Союзом українок авторові  вдалося заручитися допомогою облдержадміністрації для організації такого заходу. Відтак Богдан Вовк і Ореслава Хомик запропонували зробити експозицію пересувною.  Виставка була присвячена 150-річчю від дня народження Митрополита Андрея Шептицького, який поклав початок організованому паломництву наших земляків на благословенну землю Палестини ще на початку ХХ століття. Розповідь пана Богдана торкнулася також історії паломництва українців на Святу Землю. Сьогодні наші краяни щораз частіше відвідують Святі місця завдяки тому, що було скасовано ізраїльські візи для поїздок.  Завдяки паломницько-туристичній фірмі «Нова Європа» Богдан Вовк  побував у там чотири рази.   Мандруючи світом він відзняв  близько 14 тисяч фотографій.   На своїх світлинах фотограф зафіксував багато фрагментів  історичних місць. На їх основі було створено книгу, яка вміщає до 800 фотографій.  Сигнальний примірник   автор представив для присутніх на нашій виставці.

Фотовиставка  “Українці: слідами Христа” це –  погляд  Богдана Вовка на духовний світ українців.  Споглядаючи  на ці світлини, ми, ніби, ідемо дорогою Христа від місця його возвеличення до місця його покарання. Перед нами постають: Назарет,  величний Єрусалим з його храмами, Оливна гора, Хресна  дорога, стіна Плачу, Голгофта, давні мечеті; ось старезна смоква, яка пам’ятає багато незвичних подій і кам яні могили. Як бачимо, у цих місцях переплелися різні культури. Поряд  вживаються християнські, іудейські, мусульманські святині. Разом з фотографом і прочанами ми мандруємо тісними вуличками східних міст, торгуємося на старому ринку, пірнаємо у священні води.  А ось  і наш дрогобичанин, відомий фотограф  Ігор Фецяк піднімає жовто-блакитний стяг над Йорданом.  Богдан Вовк  фіксує на світлинах людей. Ось погляд фотографа зупинився на прочанах зі Львова. Обличчя кожного спокійне, одухотворене. Жінки, чоловіки, діти  виявляють свої враження та захоплення побаченим. Після цієї поїздки вони стануть іншими. Тут вони пізнали великі таємниці життя.

Впродовж червня 2017 року у виставкових залах музею експонуються 160 фотографій зі Святої Землі, які радо запрошуємо оглянути усіх дрогобичан і гостей міста.

Текст: Любов Васильків

Фото: Ігор Гриник

Читайте також: