Літні канікули — небезпечна пора для дітей через травматизм

Літо – найулюбленіша пора дітей, однак особливо підступна. Легковажне ставлення до правил безпечної поведінки – першопричина сумних і трагічних наслідків. Немає таких батьків, котрі не хвилювалися б за своїх дітей. Однак статистика свідчить, що саме влітку діти, зазвичай, належать самі собі, а впильнувати за ними важко. Тим паче число дитячого травматизму і навіть смертності під час літніх канікул змушує дорослих бути насторожі. Тому необхідно звернути особливу увагу на роз’яснювальну роботу з дітьми в школі, вдома, у дитячих оздоровчих установах.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки на воді є:
– суворе дотримання поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль дорослих за дітьми у воді;
– пірнати можна лише там, де дозволяє глибина, прозора вода та рівне дно;
– безпечніше відпочивати на воді у світлу пору доби та спокійну безвітряну погоду;
– під час катання дітей у човні або на інших плавзасобах обов’язково має бути дорослий, який уміє управляти судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді.

Аналіз ДТП свідчить, що їх основною причиною є неуважність, недисциплінованість, невміння дітей врахувати особливості навколишніх умов. Вони влаштовують ігри на проїзній частині або поблизу неї, переходять на протилежну сторону дороги посередині вулиці, не переконавшись у повній безпеці, перебігають дорогу перед транспортом, що наближається. А це часто призводить до біди. Батькам варто нагадувати дітям основні правила переходу вулиць і доріг, застерігати їх від ігор поблизу проїзної частини.

На запитання «Як уникнути травматизму?» складно дати однозначну відповідь, адже в цієї проблеми багато складових факторів. Так, посилена увага потрібна від професіоналів, серед них і від вихователів, рятувальників тощо. Проте найбільша увага, найбільший контроль за дітьми повинен бути з боку батьків. Але будь-хто з дорослих, що перебуває поруч із дітьми, не має права залишатися байдужим споглядальником дитячих вчинків, що можуть призвести до трагічних наслідків. Інколи буває доречним доброю порадою, а якщо треба – і суворим зауваженням, вберегти дитину від травм, а то й від гіршого.

Відділ-служба у справах дітей ДМР

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати: