Культура: Ювілейна виставка Союзу українок Дрогобиччини. ФОТО

0:00 16 Травня 2017

Уже вкотре союзянки Дрогобиччини відзначають своє свято в нашому музеї. За традицією свій 25-річний ювілей також відсвяткували у Дрогобицькому Палаці мистецтв. Ювілейну виставку члени Союзу Українок Дрогобиччини присвятили Дню матері. Виставка під назвою «Свято українське Великоднє вишию на білім полотні», що відкрилася в музеї «Дрогобиччина» експонує багату підбірку старовинних і сучасних великодніх рушничків. Представлені роботи – це лише частина «Великоднього великого українського рушника», який створили союзянки.

На своєму ювілеї союзянки не забули пом’янути свою посестру – відому дрогобицьку журналістку Анізію Онищак. В її світлу пам’ять фотомайстер Галина Романюк заекспонувала на виставці чудові світлини, безлічі найрізноманітніших квітів, що досі цвітуть на її городі.

На відкритті було багато гостей, а також – автори вишиванок. Свято розпочалося з благословення о. Мирослава Соболти. Виставку урочисто відкрили директор музею п. Алла Гладун, старший науковий працівник музею п. Люба Васильків, голова Союзу Українок Дрогобиччини п. Леся Процик. Перед численною аудиторією виступили діти ЗОШ № 15 (провідний вчитель О.Д.Іванус), котрі читали вірші про маму та потішили присутніх піснями і танцями.

З гарною подією союзянок привітав заступник міського голови Василь Качмар. Тепла і дружня атмосфера панувала на святі. Приємно було зустрітися союзянкам з Головою Всеукраїнського Союзу Українок Ориславою Хомик. Зворушливою була розповідь гості з окупованого Криму про роботу українських союзянок у підпіллі. Свято завершилося спільним переглядом експозиції виставки.

Рушничок є невід’ємним атрибутом Великодніх свят. Традиція використовувати вишите накриття на кошик має глибоке значення, адже має сакральний зміст. В ньому заложена невидима позитивна енергетика жінки, яка його створювала. В музеї представлено понад 150 творів на Великодню тему: світлини, писанки, кошички та обрядові рушники, вишиті союзянками Дрогобича, Михайлевич, Уличного, Доброгостова, Рихтич, Залужан, Бистриці, Добрівлян, Нагуєвич. Серед рушничків є такі, що вишиті жінками старшого покоління і до нині зберігаються в родинах, як реліквії. Є й такі, що вишиті на засланні. Не одному із них – вже більш як півстоліття. Особливо цікаве накриття з вишитими птахами з с. Уличне. Цей рушник має особливу композицію і характерний для того часу малюнок, зараз таких не вишивають.

Ласкаво просимо відвідати нашу виставку, яка продитиме впродовж місяця.

Музей «Дрогобиччина»

Перейти до вмісту