Культура-охорона культурної спадщини. Презентація науково-популярного журналу «Наша спадщина».

Презентація науково-популярного журналу «Наша спадщина» стала непересічною подією у м. Дрогобичі.

Для презентації журналу у музеї «Дрогобиччина» дату обрали не випадково. Адже 18 квітня – Міжнародний день пам’яток та визначних місць. Окрім цього, – як зазначив начальник відділу культури та мистецтв Олег Яводчак, – рівно десять років тому був затверджений один із перших в Україні Історико-архітектурний опорний план та межі історичного ареалу Дрогобича.

Позаяк журнал є профільним пам’яткоохоронним виданням, то його представлення читацькій аудиторії не могло не відбутися у стінах музею, у користуванні якого, як підкреслила директор Алла Гладун, знаходяться 5 пам’яток архітектури національного значення із семи, що є у нашому місті та три споруди палацового типу – місцевого значення.

Редколегія журналу практикує тематичні номери, присвячені конкретній місцевості. Але, як пояснив головний редактор Андрій Левик, – у зв’язку з тим, що матеріалів про Дрогобицький край надійшло багато, колектив часопису зробив виняток, підготувавши цей номер у двох числах. І все ж чимало статей, на жаль, не потрапили на сторінки часопису.

Вперше за останній час питання охорони культурної спадщини Дрогобича та Дрогобиччини отримало об’ємне та ґрунтовне висвітлення. І зі сторінок часопису проблематика досліджень перейшла у живе зацікавлене обговорення серед присутніх на презентації.

Журнал презентували члени редколегії:

– Андрій Левик – головний редактор, зав. відділом історико-культурного заповідника “Давній Пліснеськ”,

– Андрій Гречило – д-р. історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України,

– Михайло Турко – директор видавництва “Растр”.

Дрогобичани мали приємну нагоду спілкування з авторами журналу.

Серед авторів видання – відомі львівські та дрогобицькі науковці, місцеві дослідники та краєзнавці, а також наукові працівники музею «Дрогобиччина»:

Іван Сварник – історик, директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки,

Роман Могитич – архітектор, кандидат архітектури,

Любов Бачинська- архітектор,

Лідія Скепко  – архітектор,

Роман Пастух – журналіст, письменник, краєзнавець,

Андрій Гречило – д-р. історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України,

Олег Рішняк – художник –реставратор вищої категорії,

Оксана Садова – художник –реставратор вищої категорії, мистецтвознавець,

Оксана Бойко – архітектор – реставратор, кандидат архітектури,

Василь Слободян – кандидат історичних наук, старший науковий працівник інституту «Укрзахідпроект реставрація»,

Алла Гладун – директор музею «Дрогобиччина»,

Богдан Лазорак – кандидат історичних наук, директор Державного історико- культурного заповідника «Нагуєвичі», доцент кафедри історії ДДПУ ім. І.Франка,

Петро Іванишин – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри  української літератури та теорії літератури ДДПУ ім. І.Франка,

Людмила Литвин – директор Дрогобицької МЦБС ім.. В. Чорновола,

Володимир Ханас – сільський голова с. Верхні Гаї,

Тетяна Лазорак – магістр педагогічної освіти, викладач кафедри економіки та менеджменту ДДПУ ім.. І.Франка,

Олена Білас-Березова – директор Художнього музею М. Біласа, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України,

Ігор Чава – історик,

Галина Коваль – директор музею міста-курорту Трускавця,

Петро Сов’як – Заслужений учитель України, громадський діяч, краєзнавець,

Ігор Сьомочкін – завідувач відділом український державний інститут культурної спадщини,

Оксана Соловка – головний зберігач фондів музею «Дрогобиччина»,

Леся Косаняк – завідувач відділу сакрального мистецтва музею «Дрогобиччина»,

Леонід Тимошенко – кандидат історичних наук, професор, декан історичного факультету ДДПУ ім. І. Франка, дійсний член НТШ,

Юрій Лукомський – кандидат архітектури, доцент кафедри реставрації архітектурної і мистецької спадщини Інституту архітектури Національного університету «Львівська політтехніка», старший науковий співробітник Інституту українознавства ім.. І. Крип’якевича НАН України,

Роман Миська – кандидат історичних наук, доцент, провідний спеціаліст Науково-дослідної лабораторії археології та краєзнавства історичного факультету ДДПУ ім. І.Франка.

Для довідки.

Науково-популярний журнал «Наша спадщина» створено у 2014 році. Засновником і видавцем на той час був відділ охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської  ОДА спільно з міжнародним центром охорони культурної спадщини в м. Жовкві.  Журнал є періодичним виданням. Виходить один раз у квартал. Головною метою журналу є полуляризація вивчення та збереження культурної спадщини України. На сторінках журналу висвітлюються питання та матеріали, пов’язані із науковими дослідженнями об‘єктів культурної спадщини, їх збереження, пристосування.

У 2016 році журнал був перереєстрований і на сьогодні його офіційним засновником і видавцем є  Громадська спілка “Західноукраїнська спілка музеїв”.

З 2017 року журнал став передплатним виданням. Передплатний індекс 97 932.

Засновник і видавець – Громадська спілка ’’Західно-Українська спілка музеїв’’.

Відділ культури та мистецтв

А. Гречило – про геральдику.

А. Левик про те, що у журналі висвітлено моменти з реставрації церкви Святого Юра.

Олег Рішняк – про реставрацію церкви Святого Юра.

Ол

Л. Тимошенко – про необхідність проведення археологічних досліджень у м. Дрогобичі.