Музей “Дрогобиччина”. 18 травня музей у Дрогобичі можна відвідати безкоштовно

У п’ятницю, 18 травня, у Міжнародний день музеїв усі філії нашого музею прийматимуть відвідувачів безкоштовно з 9.00 до 17.00.
Запрошуємо жителів та гостей міста скористатись гарною нагодою та навідатись до визначних музейних пам’яток, що є невід’ємною частиною культурно-мистецького та історичного простору давнього Дрогобича.
Детальніша інформація та замовлення екскурсій за телефоном:
03244 22035 – Палац мистецтв
03244 22639 – Відділ дерев’яної архітектури (Церква Святого Юра)
03244 21717 – Відділ історії та відділ природи
03244 33798 – Галерея сакрального мистецтва
ЦЕРКВА СВЯТОГО ЮРА (вул.Солоний Ставок,25). Унікальний дерев’яний храм, який входить до реєстру пам’яток світової спадщини ЮНЕСКО, із автентичними іконостасами, вівтарями, та малярством, що повністю вкриває стіни храму від підлоги до склепінь. Тут відвідувачі ознайомляться із творчістю знаного українського художника Стефана Медицького та його сина Івана, котрі розписали та оздобили храм Святого Юра. Оглянуть багатосюжетні біблійні цикли доповнені унікальними етнографічними мотивами, котрі розкривають середньовічну культуру і побут Галичини.
ГАЛЕРЕЯ САКРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА (вул. Січових Стрільців, 18).
У пам’ятці архітектури – віллі дрогобицького віце-бургомістра Якуба Фаєрштайна експонується велика колекція західноукраїнського іконопису, починаючи від невідомих майстрів XVІ ст. й закінчуючи знаними українськими художниками XIX – поч. XX ст. Тут можна оглянути й інші артефакти: рукописи, стародруки, дерев’яну скульптуру та декоративну різьбу, церковний реманент, ковані надбанні хрести, ризи та хоругви.
ПАЛАЦ МИСТЕЦТВ (вул. Т.Шевченка, 38) – пам’ятка архітектури кінця XIX cт. Бруно Шульц описав цей палац як «Вілла Б’янки» у своєму оповіданні «Весна». Тут діє мультимедійна експозиція присвячена цьому видатному дрогобицькому письменнику та художнику, яка переносить глядача у Дрогобич міжвоєнного періоду. Експонуються збережені фрагменти стінопису Бруно Шульца із вілли Ландау, які митець створив під час німецької окупації в 1942 р.
Також відвідувачів зацікавлять «Скарби графа Лянцкоронського», серед яких живописні полотна та графіка знаних європейських митців XVII–поч.XX ст,, Окрім цього експонується велика колекція декоративно ужиткового мистецтва, яку граф Кароль Лянцкоронський (1848–1933) зібрав під час своїх навколосвітніх мандрівок: меблі та вишукані предмети побуту XVII–XIX ст., італійська майоліка ХV–ХVІІ ст., китайський фарфор ХVІ–ХІХ ст., порцеляна відомих європейських фірм XIX ст., текстиль (макати та гобелени), зброя, скульптура, художній метал та декоративна різьба.
Окрім цього, у залах Палацу мистецтв постійно проводяться виставки сучасних українських художників. Зараз відвідувачі мають оглянути твори знаного дрогобицького митця Мар’яна Олексяка у його проекті «Час. Рівновага», який саме добігає свого завершення у нашому музеї.
ВІДДІЛ ІСТОРІЇ розташований у пам’ятці архітектури – будинку колишньої повітової ради (вул. І.Франка, 32). Тут глядачі можуть ознайомитись із історією нашого краю. Експозиція містить археологічні матеріали – пам’ятки, знайдені під час розкопок на території Дрогобиччини, які відтворюють різні епохи від палеоліту до ранньозалізної доби. Представлена історія та культура середньовіччя – знахідки з давньоруського городища із с. Ступниця Дрогобицького району (Х-ХІІІ ст.) та розкопок передмістя давнього Звенигорода (ХІ-ХІІІ ст.), давні ужиткові речі, одяг, посуд, меблі, реманент народних промислів та ремісничі знаряддя праці, середньовічне торговельне приладдя, музичні інструменти, артефакти пов’язані із солеварним та нафтопереробним промислом Дрогобича, а також артефакти новітньої доби: фотографії, документи, листівки, зброя, фалеристика, реліквії пов’язані з життям та діяльністю визначних вихідців із Дрогобиччини.
Тут відкрита нова експозиція присвячена діяльності УПА на Дрогобиччині, реконструйована діорама-макет «Повстанська криївка», виготовлена за спогадами командира УПА Степана Стебельського («Хріна»). В окремій меморіальній кімнаті розгорнуто експозицію про життя і діяльність полковника Армії УНР, Голови Проводу ОУН Андрія Мельника, де представлено автентичні документи, особисті речі, світлини, нагороди та відзнаки часів І Світової війни, символіку ОУН та тематичну літературу. Окрема експозиція розповідає про найновіші події та дрогобицьких Героїв Майдану і АТО.
«ТЮРМА НА СТРИЙСЬКІЙ» (вул., Стрийська,5) – історико-меморіальний комплекс вшанування пам’яті жертв НКВС із діючою експозицією у застінках колишньої катівні.
ВІДДІЛ ПРИРОДИ (вул. І.Франка, 32). Відділ природи – перший, із відкриття якого розпочав свою діяльність дрогобицький музей ще у 1941 р. У обладнаних під експозицію господарських приміщеннях колишньої Повітової ради можна ознайомитись із геологією, рельєфом, кліматом, флорою і фауною краю. Тут експонуються геологічні зразки мінералів та ґрунтів, гербарії рослин, колекція мокрих препаратів риб і земноводних, опудала тварин. Багато експонатів понад 100-літньої давності походять із давніх природничих колекцій Раймонда Яроша та Хирівської єзуїтської школи на сьогоднішній день вже стали історичним раритетом.
Музей “Дрогобиччина”
Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні