Під час Великодніх свят комунальні служби Дрогобича вивозили зі сміттєвих майданчиків в чотири рази більше сміття, ніж зазвичай, через те, що мешканці довколишніх сіл звозили сміття до міста

Впродовж четверга-неділі, 5-8 квітня, кількість твердих побутових відходів на сміттєвих майданчиках міста збільшилася в чотири рази. Працівники КП «Комбінат міського господарства» вивозили сміття з контейнерних майданчиків впродовж усіх вихідних, включаючи суботу — свято Благовіщення та неділю — Великдень.

Про це у вівторок, 10 квітня, на щотижневій нараді міського голови з керівниками структурних підрозділів ДМР та держустанов міста повідомив керівник КП «КМГ» Андрій Янів.

Посадовець роз`яснив, що зазвичай зі сміттєвий майданчиків Дрогобича щоденно вивозять 30-35 тонн побутових відходів, однак під час четверга-неділі загальна кількість сміття, вивезена з контейнерних майданчиків міста, сягнула 120-130 тонн щоденно.

Керівник КП «КМГ» зазначив, що таке різке збільшення кількості ТПВ спричинене тим, що мешканці довколишніх сіл активно звозили побутові відходи до сміттєвих майданчиків міста.

«Загалом за останній тиждень у Дрогобичі вивезли близько на 500 тонн більше сміття у порівнянні зі середньостатистичним тижнем. І це є півмісячна норма для Дрогобича. Для того, щоб утилізувати ці 500 тонн сміття довелось витратити близько 350 тисяч гривень. Отже, приблизно такою є сума збитків, завданих жителями довколишніх сіл лише за декілька днів. Адже тепер за утилізацію 1 тонни побутових відходів КП «КМГ» платить 675 гривень. Окрім цього, через значну завантаженість сміттєвих майданчиків на центральних та прицентрових вулиць міста не вдавалось вивозити сміття з більш віддалених від центру вулиць», — повідомив Андрій Янів.

«Факти, які підтверджують, що мешканці довколишніх сіл звозять побутові відходи, в тому числі й тверді побутові відходи, до сміттєвих майданчиків Дрогобича, зафіксовані неодноразово. Це ще раз підтверджує, що таким нахабним способом за рахунок міста мешканці району намагаються владнати проблему з утилізацією побутових відходів, яку самі й створили», — наголосив під час наради міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Міський голова зазначив, що саме такі вчинки мешканців довколишніх сіл можуть призвести до підвищення тарифу на оплату вивозу сміття у Дрогобичі. Відтак Тарас Кучма доручив керівнику КП «КМГ» Андрію Яніву з`ясувати, чи наявні у сільських рад довколишніх сіл укладені угоди на вивіз сміття з підприємствами, які надають такі послуги.

«Всі знають, що наразі полігон, на який вивозили побутові відходи з Дрогобича, є заблокований, однак мешканців довколишніх сіл це не спиняє і вони продовжують звозити сміття до Дрогобича. За вивіз сміття з сіл відповідальними є сільські ради, тому вже з сьогоднішнього дня Муніципальна варта Дрогобича накладатиме штрафи під час виявлення випадків звозу сміття до сміттєвих майданчиків міста мешканцями довколишніх сіл», — зазначив Тарас Кучма та додав: «Кожен з нас повинен поставити та з`ясувати для себе наступні питання: куди дівається сміття з сіл, які блокують сміттєзвалища, та чому дрогобичани повинні платити власні кошти за те, що мешканці довколишніх сіл таким чином намагаються вирішити проблеми з утилізацією сміття».

Окрім цього, міський очільник доручив відзначити преміями та грамотами працівників КП «КМГ», які у часі Великодніх свят за власним бажанням прибирали сміття з вулиць міста, замість того, щоб святкувати у сімейному колі.

Керівник КП «КМГ» Андрій Янів висловив слова подяки підприємцям Дрогобича, які надали 8 одиниць спецтехніки для вивозу сміття на час передвеликодніх свят, а саме: керівнику ТзОВ “Стривігор” Миколі Піху, керівнику БКФ «Осанна» Олегу Дмитраху та приватному підприємцю Михайлу Гвоздецькому. Також Андрій Янів подякував керівнику КП «Дрогобичводоканал» Роману Шагалі та керівнику КП «Дрогобичтеплоенерго» Ігорю Хом`яку.

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні