ІНФОРМАЦІЯ З Дрогобицького міжрайонного скринінгового центру

Однією з актуальних проблем здоров»я населення України є проблема профілактики і ранньої діагностики злоякісних новоутворів шкіри. В структурі онкологічної захворюваності населення України рак шкіри займає перше місце. Щороку в Україні діагностується більше 18 тис. випадків раку шкіри. Пік захворюваності припадає на 60-70 років. На сьогоднішній день 98-99% хворих на рак шкіри виліковується і лише в 1% випадків раку шкіри, коли є задавнений рак, лікування не приносить успіхів. Причиною недостатньої ефективності лікування є пізня діагностика захворювання. На сьогодні існує сучасний метод виявлення передракових захворювань шкіри та раку шкіри , який має назву дерматоскопія.
Дерматоскопія або мікроскопія поверхні шкіри, по –іншому, – це неінвазивний метод обстеження новоутворень шкіри за допомогою портативного приладу, який називається дерматоскоп. Дерматоскоп прилаштовується на поверхні шкіри пацієнта для вивчення ключових структур шкірного ураження, які знаходяться на і під поверхнею шкіри та є невидимі неозброєним оком. Використання дерматоскопії значно покращує клінічну діагностику всіх пігментних та безпігментних утворів шкіри. Даний метод немає протипоказів.
Згідно рекомендацій директора ДОЗ ЛОДА п.І.Микичак та менеджера субпроекту Світового Банку «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» п. Х.Пак, які були запропоновані під час відкриття Дрогобицького міжрайонного скринінгового центру та за фінансової підтримки міського голови м.Дрогобича п.Т.Кучми та голови Дрогобицької районної адміністрації п. В.Шутко для центру придбано дерматоскоп (виробник Німеччина).
Дерматоскопію буде проводити лікар онколог-хірург 1 категорії, який пройшов курси «Дерматоскопія новоутворень шкіри» на базі інституту дерматокосметології та теледерматології доктора Богомолець (м.Київ).

Дерматоскопія буде проводитись в поліклініці КНП «ДМЛ №3» ДМР, безкоштовно, в середу та п’ятницю щотижня з 15.00год. до 17.00 год., згідно попереднього запису, тел. 2-17-95, моб.тел.0672670024.

Відповідальний за Дрогобицький
МСЦ , кандидат мед.наук, онкогінеколог
Вищої категорії І.Мороз.

Директор- головний лікар Я.Стрийський.