Ще одна візитівка нашого міста: Церемонія вручення Міжнародної премії імені Івана Франка відбуватиметься лише у Дрогобичі. ФОТО

У неділю, 16 липня, в приміщенні Дрогобицької Ратуші відбулося урочисте підписання Угоди між виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради та Міжнародним фондом Івана Франка про співробітництво у підготовці та проведенні церемонії нагородження Лауреатів Міжнародної премії імені Івана Франка, організатором якої є Міжнародний фонд Івана Франка.

Свої підписи під документом, у присутності ректора Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Надії Скотної, поставили міський голова Дрогобича Тарас Кучма та директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус.

Сьогодні, 17 липня, на оперативній нараді міського голови з керівниками структурних підрозділів Дрогобицької міської ради міський голова Тарас Кучма висловив слова подяки працівникам відділу культури Дрогобицької міської ради, керівництву Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», громадським організаціям та всім, хто долучається до проведення цієї церемонії.

«Лише спільними зусиллями ми змогли раз і назавжди утвердити те, що від тепер нагородження Лауреатів Міжнародної премії імені Івана Франка відбуватиметь завжди виключно у Дрогобичі — батьківщині Івана Франка, а не у Львові чи Києві», — наголосив міський очільник.

Зазначимо, лауреатів премією нагороджують щорічно 27 серпня – у День народження Івана Яковича Франка.

На цей день у Дрогобичі заплановано низку заходів, присвячених тематиці творчості Івана Франка. Окрім цього у ДІКЗ «Нагуєвичі» 27 та 28 серпня відбуватимуться заходи, приурочені 161-й річниці від Дня народження Великого Каменяра.

З цієї нагоди Дрогобич відвідають десятки науковців та гостей як і з України, так і з інших країн світу.

Міжнародну премію вручають у двох номінаціях: «за вагомий внесок у розвиток україністики» та «за визначний особистий внесок у розвиток соціально-гуманітарних наук».

Минулого року вручення Міжнародної премії імені Івана Франка відбулося вперше і для проведення церемонії було обрано місто Дрогобич. Лауреатом став Патріарх-предстоятель Української Греко-Католицької Церкви 2001-2011 років Любомир Гузар із науковою монографією «Андрей Шептицький митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму», яку видали у Львові у 2015 році.

У 2017 році, за рішенням Міжнародного журі, Лауреатами Премії стали:
у номінації “За вагомі досягнення у галузі україністики” професор Віденського університету, Президента Міжнародної асоціації україністів – Міхаель Мозер з монографією “Нові причинки до історії української мови”;
у номінації “За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук” – почесний професор Львівського національного університету імені Івана Франка, академік Академії Вищої школи України та Української екологічної академії – Олег Шаблій з науковою роботою “Суспільна географія”.

Згадану нагороду вручає Міжнародний фонд Івана Франка, який заснував внук Каменяра Роланд Франко.


Читайте також: