У Дрогобичі вшанували пам’ять жертв московсько-більшовицького терору. ФОТО

В п`ятницю, 14 липня, в Дрогобичі, біля Меморіалу «Тюрма на Стрийській», де колись розташовувалася катівня НКВС, відбулися скорботні заходи з нагоди 26-ої річниці перепоховання останків жертв московсько-більшовицького терору 1939-1950-х років. Спільну молитву за невинно убієнними жертвами НКВС провели священики УГКЦ на чолі з єпископом Самбірсько-Дрогобицьким, владикою Григорієм Комаром.

«Ці люди були освідченні – лікарі, вчителі, педагоги, цвіт української нації, вони берегли скрижалі правди Божої, правди національної, тому російський окупант знищив їх. Тому святим обов’язком кожного дрогобичанина є пам’ять про події минулого та молитва за невинно убієнними.» — сказав владика Григорій у своїй проповіді.

Відтак до присутніх звернувся міський голова Дрогобича Тарас Кучма зазначивши, що незважаючи на всі репресії, окупації, голодомори, заслання український народ все вистраждав, вистояв, не зламався.

«Ми, спадкоємці великої нації, не маємо права нехтувати пам’яттю про те, як знущалися над нашими батьками і дідами, зобов’язані з цих жорстоких уроків історії зробити відповідні висновки, щоб не допустити повторення подібних репресій над українцями у майбутньому. Ми зобов’язані пам’ятати про невинно загиблих синів і дочок України, що не зрадили і полягли у тюрмах за часи правління гітлерівської та московської імперій, передавати ці знання своїм нащадкам, щоб пам’ятали, пильнували і твердо стояли на варті Соборної і Незалежної України.», — наголосив Тарас Кучма.

З короткою історичною довідкою виступили старший науковий співробітник музею «Дрогобиччина» Марія Головкевич та ініціатор проведення розкопок присвячених пошуку останків невинно убієнних українців Мирон Бучацький, які одноголосно наполягають на тому, що потрібно і надалі на цьому місці проводити пошуки останків тих людей, які загинули лише тому, що були українцями.

На завершення заходу відбулося покладання квітів до пам’ятного хреста, участь в якому взяли міський голова Тарас Кучма, заступник міського голови Василь Качмар, депутати різних рівнів та громадські діячі.

Також цього дня на Полі Скорботи відбулася панахида за невинно убієнними та покладання квітів до пам’ятного хреста.

Читайте також: