УПСЗН: Проект «Рука допомоги» — це шанс відкрити або розгорнути власний бізнес для малозабезпечених сімей і внутрішньо переміщених осіб

0:00 19 Квітня 2018

Вивести членів малозабезпечених сімей і внутрішньо переміщених осіб зі стану бідності шляхом працевлаштування, залучити їх до громадських робіт або надати фінансову допомогу на поворотній основі для започаткування власної справи – така основна мета пілотного проекту «Рука допомоги», що реалізовується у Львівській, Полтавській та Харківській областях за сприяння служби зайнятості, а з 2018 року ще й на території окремих об’єднаних територіальних громад Донецької, Житомирської та Чернігівської областей.

У межах експерименту у січні-березні цього року 29 жителів області на відповідній комісії захистили бізнес-плани, з них 12 за донорські кошти придбали обладнання та матеріали з метою організації підприємницької діяльності, тобто кожний з майбутніх бізнесменів отримав у середньому 70 тисяч гривень, – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.

За його словами, цьогоріч внесені зміни до чинного законодавства, відповідно до яких розширений перелік учасників пілотної програми. Відтак фінансовою підтримкою, окрім членів малозабезпечених сімей і внутрішньо переміщених осіб, можуть скористатися ще й суб’єкти господарської діяльності, котрі також підготують для розгляду на комісії бізнес-план, обумовлять у ньому витрати для поліпшення матеріально-технічної бази, створять не менш як два нових робочих місця і працевлаштують на них за скеруванням центру зайнятості осіб з числа малозабезпечених, вимушених переселенців або учасників АТО.

Загалом з початку дії програми «Рука допомоги» 238 жителів області з числа тих, на кого розрахований експеримент, забезпечені місцем праці, 47 краян отримали право скористатися фінансовою допомогою для започаткування власної справи, з них 29 вже придбали необхідне обладнання та матеріали, ще б46 осіб залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

До слова, усі учасники пілоту мають змогу отримати у центрах зайнятості всебічну консультаційну допомогу щодо написання бізнес-планів, а також кваліфікований супровід з питань започаткування власної справи. А для охочих повернутися до трудової діяльності знайдуться на діючих підприємствах робочі місця для працевлаштування як на постійній, так і тимчасовій основі. 

Джерело:https://www.facebook.com/LvivOCZ/?hc_ref=ARTuOJR9gVIFLHiXtB-M3il b7i_MztGqTSg4fyXITXkPwjB4ZHuOMkwLxjS8kTzZgU&fref=nf

Управління праці та соціально захисту населення ДМР

Перейти до вмісту