Громадський бюджет міста

Бюджет

1 мільйон гривень, з них:

500 тис. фонд локальних проектів

500 тис. фонд загальноміських проектів.

Анонс подій

Громадський бюджет 2019 - старт подачі проектів 05.11.19/04.12.19

Переможці 2018

Загальноміські:
  • Встановлення велопарковок та лавок перед корпусами ДДПУ ім. І. Франка;
  • Реконструкції скверу біля музичного коледжу ім. В. Барвінського, вул. Бориславська — вул. Музична.
Локальні:
  1. Капітальний ремонт внутріквартальної дороги житлового будинку 81/2 по вул. М. Грушевського
  2. Капітальний ремонт тротуарної дороги житлового будинку 44 по вул. Володимира Великого.
 

Це механізм, за допомогою якого дрогобичани зможуть напряму пропонувати й обирати, на що саме витратити частину коштів міського бюджету.

 

Фінансування громадського бюджету у місті Дрогобичі проводиться за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел.

Загальний обсяг громадського бюджету на один бюджетний рік визначається рішенням ради та вказується у бюджеті міста. Окремі статті бюджету можуть на 100% витрачатися відповідно до правил громадського бюджету;

За рахунок коштів громадського бюджету фінансуються  проекти членів територіальної громади міста, які зареєстровані та проживають в м. Дрогобичі і мають право голосу на місцевих виборах; реалізація проектів можлива протягом одного бюджетного року.

У випадку, якщо реалізація проекту передбачає використання земельної ділянки, приміщення чи об’єкту, вони повинні належати до комунальної власності.

Дрогобицька міська рада щороку визначає пріоритетні напрямки  фінансування проектних пропозицій в рамках громадського бюджету, які вказуються у Програмі соціально-економічного розвитку міста Дрогобича на поточний рік.

Проекти, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету у місті Дрогобичі, може подати будь-який член територіальної громади міста з урахуванням вимог п.п. 4.2, 4.3 та 1.2.

Проекти, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету, може стосуватись лише одного об’єкта, що належить до комунальної власності (наприклад, вулиці, парку, установи: школа, поліклініка, дитячий садочок, тощо).

Для проектів, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету у місті, необхідно заповнити бланк за формою згідно з Додатком 1 до цього Положення.

До проекту додається список з підписами щонайменше 25 осіб, зазначених в п.2.3, за формою згідно із Додатком 2 до цього Положення, які підтримують пропозицію (проект).

Проекти подаються в паперовому та електронному вигляді до уповноваженого структурного підрозділу виконавчого комітету міської ради на ім’я міського голови.

Кожен член територіальної громади  міста Дрогобича може подати на конкурс  не більше, ніж один проект, реалізація якого відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету.

Проекти приймаються щороку, починаючи з дати, визначеної міською радою,  протягом  30  календарних  днів  шляхом  заповнення  спеціальної  форми  на офіційному веб-сайті ради. Проекти також подаються у паперовому вигляді на ім’я міського голови.

Заповнені бланки проектів, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету (за винятком сторінок, які містять персональні дані авторів проекту і на розповсюдження яких останні не дали своєї згоди), оприлюднюються у розділі «Громадський бюджет» на офіційному веб-сайті Дрогобицької міської ради.

Автор проекту може у будь-який момент зняти свій проект з розгляду, але не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку голосування.

Об’єднання проектів можливе лише за взаємною згодою авторів.

Внесення змін щодо суті пропозиції (проекту) можливе лише за згодою авторів проекту.

Голосування проводиться протягом 15 днів після попереднього розгляду конкурсною комісією та оприлюднення всіх проектів на офіційному веб-сайті ради.

Відбір проектів для фінансування за рахунок коштів громадського бюджету, які отримали позитивну оцінку і були виставлені на голосування, здійснюють члени територіальної громади міста Дрогобича на офіційному веб-сайті ради або бюлетенями в пункті для голосування у приміщенні міської ради.

Форму бюлетеня, процедуру підрахунку відповідно до пункту 6.1. цього Положення, пункти для голосування визначаються рішенням конкурсної комісії на основі пропозицій структурних підрозділів виконавчого комітету та оприлюднюється не пізніше як за 14 календарних днів до дня початку голосування.

У пункті для голосування відповідно до пункту 6.1 цього Положення можна отримати бюлетені для голосування, а також перелік та інформацію про проекти, що беруть участь у голосуванні.

Голосування згідно з пунктом 6.1. відбувається шляхом опускання заповненого бюлетеня в скриньку для голосування у спеціально визначеному пункті для голосування.

Голосування триває протягом 15 календарних днів із дня початку голосування, у робочі дні з 8.00 до 17.00 години у визначеному пункті для голосування.

Підрахунок голосів, відданих за допомогою бюлетенів на офіційному пункті голосування, на своєму засіданні здійснює Конкурсна комісія. Голова конкурсної комісії завчасно через офіційний веб-сайт ради повідомляє про час та місце проведення підрахунку.

Встановлення підсумків голосування передбачає підрахунок голосів через електронну систему та підрахунок голосів у бюлетенях, відданих за кожну окремо виставлену на голосування проектну пропозицію.

У разі, якщо проекти набирають однакову кількість голосів, то пріоритетними вважаються ті, які потребують менший об’єм фінансування.

Рекомендованими до реалізації вважатимуться ті проектні пропозиції, які набрали найбільшу кількість голосів, з урахуванням положень пунктів 7.5., до вичерпання обсягу коштів громадського бюджету в місті Дрогобичі, виділених на реалізацію громадського бюджету на поточний рік.

У разі нестачі коштів на реалізацію пропозиції чергового проекту з переліку, складеного відповідно до норм пункту 7.3, до уваги береться перша з пропозицій переліку, орієнтовна вартість реалізації якої не призведе до перевищення суми коштів, виділених для реалізації проектів.

Проекти, які шляхом голосування відповідно до розділу 7.3 були рекомендованими, подаються постійної комісії ради з питань бюджету, планування фінансів, цінової політики та інвестицій та виносяться нею на розгляд найближчої чергової сесії міської ради.

Пропозиції, які будуть затвердженні рішенням сесії міської ради, підлягають фінансуванню за рахунок коштів громадського бюджету на наступний бюджетний рік.

Порядок звітування за результатами реалізації проектів

За результатами реалізації проектів відібраних для фінансування за рахунок коштів громадського бюджету головні розпорядники бюджетних коштів, комунальні підприємства, установи та організації що брали участь в реалізації проектів звітують на засіданні виконавчого комітету та подають письмовий звіт.

Звіти головних розпорядників бюджетних коштів, комунальних підприємств, установ та організацій що брали участь в реалізації проектів які фінансувались з громадського бюджету та консолідований звіт оприлюднюється на офіційному веб-сайті ради.

Документи

Рішення міської ради та положення про функціонування громадського бюджету
Звіт про реалізацію громадського бюджету
Переможці громадського бюджету

Переможці 2018 року

Переможці 2017 року

Статистика громадського бюджету

Громадський бюджет 2019

Умови проведення конкурсу громадського бюджету
Додаток положення про громадський бюджет
Бланк для подачі проекту
Бланки для голосування (при необхідності)
Інструкція щодо е-голосування