Покращення житлових умов

Електронна реєстрація на покращення житлових умов
Отримати онлайн довідку про перебування на обліку щодо покращення житлових умов
Робота громадської комісії з житлових питань при виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради

Програма “Доступне житло”

Нова програма "Доступне житло" діє за підтримки державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву".
Програма «Доступне житло» спрямована на поліпшення забезпечення житлом громадян, які відповідно до законодавства мають право на його отримання, зокрема надання державної підтримки. - Програма передбачає здешевлення вартості житла для громадян за рахунок державної субсидії на 30% від нормативної вартості за квадратний метр площі.
- Громадянин сплачує 70% вартості доступного житла, яка визначається як вартість будівництва 1 кв.м. загальної площі доступного житла в регіоні згідно з проектно-кошторисною документацією, що відповідає державним будівельним нормам.
- Право на надання підтримки мають громадяни, які перебувають на обліку як такі, що потребують покращення житлових умов та середньомісячний дохід яких разом з членами їх сімей з розрахунку на одну особу не перевищує за Даними Держкомстату чотирикратного розміру середньомісячної заробітної плати в регіоні.
- Державна підтримка надається з розрахунку не більше 21 кв.м. загальної площі житла на одну особу та додатково на 10,5 кв. м на сім'ю.Решта вартості площі житла, що перевищує норму, сплачується громадянином за ринковою вартістю, визначену договором про будівництво.Участь в програмі беруть об'єкти, що мають ступінь готовності не менш 70% та будуть введені в експлуатацію у цьому році.
До компаній-забудовників Фонд висуває дуже жорсткі умови, що унеможливлює перетворення об'єктів програми у довгобуди.
Фахівці Фонду ретельно перевіряють документацію компаній та відбирають до участі у програмі лише ті об'єкти, які гарантовано будуть введені в експлуатацію у встановлені терміни. 

Законодавство

Запрацювала програма «Доступне житло»

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву

Закон України від 25.12.2008 № 800-VI "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва"

Постанова Кабінету Міністрів України  від 11.02.2009 № 140 "Про затвердження Порядку забезпечення громадян доступним житлом"

Постанова Кабінету Міністрів України  від 11.11.2009 № 1249"Про затвердження Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки" 

Постанова Кабінету Міністрів України  від 09.06.2010 № 509 "Про затвердження Порядку використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для забезпечення житлом громадян, в тому числі військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу, які відповідно до законодавства мають право на його отримання, зокрема шляхом надання державної підтримки для будівництва  і придбання доступного житла, та для здійснення компенсації  Державній іпотечній установі витрат на придбання квартир для забезпечення житлом окремих категорій громадян"

Постанова Кабінету Міністрів України  від 04.08.2010 № 719 "Про внесення змін до Порядку використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для забезпечення житлом громадян, в тому числі військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу, які відповідно до законодавства мають право на його отримання, зокрема шляхом надання державної підтримки для будівництва і придбання доступного житла, та для здійснення компенсації Державній іпотечній установі витрат на придбання квартир для забезпечення житлом окремих категорій громадян"

Постанова Кабінету Міністрів України  від 11.05.2011 № 568 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2009 р. № 140"

Наказ Мінрегіонбуду від  09.06.2011 № 73 "Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для надання державної підтримки з метою будівництва (придбання) доступного житла"