Громада – Влада – Керівництво підприємства: Перші спільні дії заради порятунку Дрогобицького солевиварювального заводу. ФОТО

11 Червня 0:00

У четвер, 8 червня, у Дрогобицькій міській раді відбулося засідання за участі громадських активістів міста, Дрогобицької міської ради та керівництва Дрогобицького солевиварювального заводу. Засідання відбулося під головування міського очільника Дрогобича Тараса Кучми. В ході засідання три сторони–учасники дійшли згоди щодо перших спільних дій заради порятунку Дрогобицької солеварні.

Зазначимо, Дрогобицький солевиварювальний завод — це одне з найстаріших підприємств у Східній Європі, яке до сьогодні зберегло технологію виробництва солі шляхом видобування ропи та виварювання її на дровах. Дрогобицька солеварня — невід’ємна частина історії сучасного Дрогобича, яка сьогодні постала під загрозою можливого зникнення.

Як повідомляє радник міського голови Дрогобича Олег Дукас, єдина позиція Дрогобицької міської ради та представників громадських організацій міста полягає в тому, що весь майновий комплекс Дрогобицького сільзаводу повинен бути переданий місту (одному з комунальних підприємств) в довгострокову оренду зі створенням наглядової ради. Таким чином громада з міською владою та колективом підприємства матимуть змогу спільно працювати над розвитком підприємства. Мотивацією такої позиції є те, що внаслідок переходу майнового комплексу у довгострокову оренди містом на підприємстві залишатиметься більше 700 тис. грн щороку, які підприємство постійно сплачує у вигляді різних платежів у місцевий та державний бюджети. Також з’явиться нова можливість подавати проекти від міської ради на фінансування розвитку солеварні з державного бюджету та з міжнародних інституцій.

Позиція керівництва сільзаводу в особі директора Дмитра Ковальова та заступника директора Ігоря Нащочича полягає в тому, що колектив підприємства повинен створити господарське товариство, яке б узяло весь майновий комплекс підприємства в довгострокову оренду. Аргументом представників заводу є те, що оскільки колектив солеварні зберіг підприємство, тому він має першочергове право взяти майновий комплекс підприємства в оренду.

Під час попередніх зустрічей вже було досягнуто спільної позиції в тому, що виробництво на підприємстві повинно бути збережене в обсягу не меншому, ніж зараз, робочі місця повинні бути збережені у кількості не меншій за їх кількість на даний момент та в тому, що територія підприємства повинна також розвиватись у культурному, туристичному та рекреаційному напрямках.

У ході зустрічі було домовлено про те, що керівництво сільзаводу звертається із листом до Дрогобицької міської ради щодо надання пільг на оренду землі. Заощаджені кошти повинні бути направлені на реставрацію споруд. Також керівництво сільзаводу повинно підготувати листа на Мінагрополітики щодо зменшення виплат з прибутку у державний бюджет (наразі вони становлять 75%). Також юридичним відділом Дрогобицької міської ради готується договір щодо співпраці з ДП “Солевиварювальний дрогобицький завод”

«Солеварня — це не просто підприємство, це — душа міста, від якої не відмовиться жоден дрогобичанин. Зауважте, всі підприємства, які колись були передані у приватну власність, сьогодні знищені в прямому розумінні цього значення. Зрозуміло, що підприємство з видобутку солі для когось — це комерція, але для громади міста — це її душа. Це перспектива відновлення рекреації та туризму. Якщо ми не зуміємо відстояти право на життя цього унікального заводу, ми знищимо історію нашого міста. Тому діяти треба спільно та рішуче», — звернувся до присутніх міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Нагадуємо, що відповідно до наказу Фонду державного майна України від 27.03.2018 № 447 “Про затвердження переліків об’єктів малої приватизації, що підлягають приватизації в 2018 році” ДП “Солевиварювальний дрогобицький завод” у цьому списку немає.

Перейти до вмісту