Державний портал про децентралізацію – www.decentralization.gov.ua
Децентралізація – це процес передачі частини функцій та повноважень центральних органів влади органам місцевого самоврядування, тобто процес розширення та зміцнення прав і повноважень територіальних громад з одночасним звуженням прав і повноважень відповідного центру. Децентралізована влада:
- сприяє участі громадян в управлінні державою;
- є відповідальнішою, швидше відгукується на потреби громадян і може знайти найприйнятніший для них розв’язок проблем;
- створює умови для формування нової еліти;
- є противагою авторитарній державі;
- дає можливість проводити експерименти з новими структурами та запровадженням нових політик;
- найефективніше надає послуги на місцевому рівні;
- формує у громадян відчуття місця і спільноти;
- є елементом громадянського суспільства, своєрідним мостом між громадянським суспільством і центром публічного управління.
Адміністративним центром об’єднаної територіальної громади визначається населений пункт (село, селище, місто), який має розвинуту інфраструктуру і, як правило, розташований найближче до географічного центру території об’єднаної територіальної громади. Найменування об’єднаної територіальної громади, як правило, є похідним від найменування населеного пункту, визначеного її адміністративним центром.
Процедура об’єднання: Ініціатива про добровільне об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст надходить від однієї з територіальних громад. Алгоритм дій під час об’єднання територіальних громад наведено нище: