Дитячо-юнацька спортивна школа  імені Івана Боберського

 

Директор: Файчак Іван Якович;

Адреса: місто Дрогобич, вул. Сахарова, 2а;

1 січня 1947 року відкрито дитячу спортивну школу (ДСШ ) з відділеннями легка атлетика, спортивна гімнастика, баскетбол та футбол. З часом вона була перейменована в дитячо-юнацьку спортивну школу. (ДЮСШ).

Першим директором школи був Ткаченко І.В, який очолював її з 1947р. по 1949р. Пізніше директорами були: з 1949р. по 1950р. – Радецький В.П., з 1950р. по 1951р. – Афанасьєва З.В, з 1951 по 1956 роки – Вербицька-Мікласевич А.К.з 1956 по 1993 роки п. Коврига Б.І, з 1993 по 2012 рік – Соломчак О.Д., а з 2013 року по даний час Файчак І.Я.

Своєї спортивної бази школа не мала. Заняття проводились в літній час на спортивних майданчиках міста, а в зимовий час в спортивних залах загальноосвітніх шкіл, які не відповідали належним вимогам. На території СШ №1 було побудовано дві баскетбольні площадки  та одна для гри в ручний м’яч. Також на території біля СШ №4 був побудований стадіон з  футбольним полем, біговими доріжками, ямами для стрибків у довжину і висоту, сектором для штовхання ядра. На цій же території побудовано двоповерховий будинок, в якому раніше знаходяться на першому поверсі роздягальні, а на другому поверсі робочі кімнати працівників школи.

В 1977 році було побудовано нове приміщення школи, в якому є: ігровий зал розміром 30 х 18м, велика і мала ванни для занять з плавання розміром 25 х 12м і 12 х 5,5м, а також зал для занять з фізичної підготовки, який  пристосований також для занять з спортивної акробатики.

З різних причин багато разів в школі відкривались або закривались види спорту. В свій  час функціонували ще і такі види спорту, як волейбол, настільний теніс, гандбол. На даний момент в школі проводяться заняття з: спортивної акробатики (стрибки на акробатичній доріжці), баскетболу, легкої атлетики, плавання, футболу, шахів, настільного тенісу, кікбоксингу.

Із стін школи вийшло багато здібних спортсменів, які в подальшому стали докторами і кандидатами наук, керівниками великих підприємств і організацій, здобули професії медиків, інженерів, вчителів, тренерів-викладачів та багато інших професій.

ВІДДІЛЕННЯ СПОРТИВНОЇ АКРОБАТИКИ ТА СТРИБКІВ НА АКРОБАТИЧНІЙ ДОРІЖЦІ.

Засновник спортивної акробатики у м. Дрогобичі та у Дрогобицькій дитячо-юнацькій спортивній школі, відмінник народної освіти України – Бачмага Мирон Степанович; старший тренер-викладач відділення, співавтор практично всіх законодавчих документів Федерації спортивної акробатики, стрибків на батуті та стрибків на акробатичній доріжці заслужений тренер України, суддя міжнародної категорії, Майстер спорту СРСР – Веклюк Роман Іванович. Тренери-викладачі відділення спортивної акробатики та стрибків на акробатичній доріжці: тренер-викладач  Максимова Тамара Сергіївна; Майстер спорту СРСР – Жгута Жанна Юріївна; Майстер спорту СРСР – Кізло Володимир Іванович; Майстер спорту України – Жгута Оксана Романівна; Майстер спорту України – Жгута Андрій Романович; Майстер спорту України – Гарбич Зоряна Володимирівна; Майстер спорту України – Саламін Оксана Миколаївна; Майстер спорту України – Спариняк-Чепелюк Анна Вікторівна; Майстер спорту України – Орищич-Вагіла Тетяна Степанівна; Майстер спорту України – Савшак-Вихованець Галина Миколаївна.

ВІДДІЛЕННЯ БАСКЕТБОЛУ.

На відділенні баскетболу працювали та працюють випускники школи:  інструктор – методист ДЮСШ – Черховський Станіслав Миколайович; заступник директора  ДЮСШ – Голуб Олександр Панасович; інструктор – методист ДЮСШ – Кулинич Микола Андрійович; тренери-викладачі: Пічугін Борис Дмитрович; Пічугін Віктор Дмитрович; кандидат в майстри спорту СРСР – Самойлик Сергій Віталійович; кандидат в майстри спорту СРСР- Войтечко Олег Йосипович; Хомин Руслан Павлович; Костик-Стецько Марія Тарасівна; Матчишин Надія Володимирівна; Соломчак-Щербанік Христина Орестівна.

ВІДДІЛЕННЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ.

На відділенні легкої атлетики працювали та працюють вихованці Дрогобицької ДЮСШ : Сікорський Микола Григорович; відмінник освіти УРСР – Лакомчак Роман Михайлович; відмінник освіти України, кандидат в Майстри спорту СРСР – Гладій-Долганюк Ірина Антонівна; Журавчак Петро Володимирович; Дудиш Олександр Іванович; Боліжевська-Афанасьєва Надія Валеріївна, Саврун Роман Дмитрович, Михальцевич Роман Васильович.

ВІДДІЛЕННЯ ФУТБОЛУ.

На відділенні футболу працювали та працюють випускники, тренери-викладачі: Турчик Хосе Йосипович; кандидат в Майстри спорту – Міраї Юрій Йєнович; начальник відділу фізичної культури та спорту виконавчого комітету  Дрогобицької міської ради 2004-2011 років Карпин Василь Іванович; кандидат в майстри  спорту – Розлач Олександр Вітаталійович.

ВІДДІЛЕННЯ ПЛАВАННЯ.

На відділенні плавання працюють: випускники, тренери-викладачі: Калюжна-Логин Наталія Миколаївна; Орсуляк-Станович Наталія Ігорівна.

Випускники відділення, які працювали та працюють в сфері фізичної культури: викладачі Дрогобицького ДПУ ім.Івана Франка – Жукова Ірина Миколаївна, Копач Віктор Петрович.

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати: