Духовний потенціал учителя – запорука творення гуманістичного суспільства

Головним завданням реформування системи  освіти України – є  докорінне перетворення її концептуальних, структурних, організаційних засад і на цій основі формування освіченої, творчої особистості.

Важливим чинником розвитку особистості й суспільства є моральна культура й духовна творчість особистості педагога. Моральна культура учителя спонукає до творення, розподілу і споживання духовних цінностей передусім в освітній сфері, а також в усьому соціальному просторі.

З метою підвищення рівня духовної культури вчителів за сприяння комісії з питань освіти і виховання СДЄ УГКЦ щороку проводяться Дні духовної віднови – реколекційні навчання для педагогів навчальних закладів освіти                мм. Дрогобича і Стебника.

08-09.12.2017  відбулись передріздвяні реколекції на тему «Основні засади духовності педагогів», в якій взяли участь вчителі Дрогобича, Стебника, Борислава, Трускавця, Дрогобицького району.

Педагоги розпочали свою роботу з молебню в церкві бл.муч. Омеляна Ковча, що знаходиться в с. Рихтичі. Відвідали реабілітаційний центр для узалежнених «Назарет» (функціонує з 2004 року),  Спільноту Взаємодопомоги «Наша хата». Ці заклади засновані БФ СДЄ УГКЦ «Карітас» (директор о. Ігор Козанкевич).

Спілкування з працівниками цих закладів, учасниками реабілітаційної програми поглибило розуміння кожного, що справа милосердя – обов’язок кожного християнина.  В передріздвяний час ми маємо відвідати хворого, ув’язненого, допомогти  потребуючому, а найголовніше не припиняти молитву за мир і припинення війни в Україні.

Навчання педагогів продовжилось у реколекційному домі «Самарянин». Духовні науки проводив о. Богдан Ляхович. Слухачі спільно з духовним наставником розмірковували над історичною подією – Народження Ісуса Христа – Початком Спасіння людства; аналізували сучасні виклики, які стоять на перешкоді для повного відчуття величі цієї події; роздумували і над загрозами, що існують навколо самого святкування – Різдво перетворили на яскраве шоу. Як наслідок, багато присвячується підготовці подарунків, облаштуванню оселі, приготуванню святкового столу, організації корпоративів, а сама радість народження Спасителя світу  залишається за лаштунками. О.Богдан наголошував,  релігійна драма не в тому, що покликаних до монашества стає менше, не в тому що в церкві на Літургії менше людей, а в тому, що є загроза  зникнення образу Ісуса  в серці людини. «Ми, педагоги і священики, сприяємо творенню особистості спільно з родиною. Запросіть до цієї спільної праці Бога – він хоче бути  дієвим учасником цього творення»  – на завершення звернувся до педагогів о. Богдан.

Перед учасниками реколекцій також виступила вчитель християнської етики СЗШ №2 О. Дешева. Свій виступ вона присвятила постаті Св. Климентія Папи Римського, пам’ять якого Церква вшановує саме 8 грудня. Педагог висвітлила його заслуги не лише перед Церквою, але й перед  Україною, бо саме св. Климентій сприяв духовному становленню  Св. Кирила і Св. Методія.

Висловлюємо подяку комісії у справах освіти і виховання СДЄ УГКЦ, голові комісії Любові Войтко, о. Богдану Ляховичу за змістовне духовне навчання, за можливість особистісного духовного та культурного зростання.

Л. Разумна, методист ММК