Дрогобицький пологовий будинок отримає два фетальні кардіомонітори

Вже зовсім скоро у Дрогобицькому міському пологовому будинку з`являться два нові фетальні кардіомонітори.

Головний лікар пологового будинку Володимир Штогрин зазначає, що востаннє таке обладнання у заклад закупляли більше десяти років тому і вже три роки тому воно вийшло з ладу, відтак увесь цей час пологовий будинок обходиться без такої важливої медичної апаратури, яка дозволяє зберегти здоров`я новонародженій дитині та запобігти летальних наслідків.

«Фетальний кардіомонітор дає змогу не лише спостерігати за внутрішньоутробним станом плоду під час пологів, але й письмово зафіксувати порушення серцебиття плоду та своєчасно вирішити питання про метод розродження, що допомагає знизити показники захворюваності новонароджених та перинатальної смертності», — наголошує лікар.

Кошти на закупівлю медичного обладнання було виділено з міського бюджету у розмірі 75 тисяч гривень на черговому засіданні сесії Дрогобицької міської ради, яке відбулося 28 вересня. Спершу було заплановано закупити у пологовий будинок один фетальний кардіомонітор вартістю 60 тис грн, однак представники фірми-виробника заявили, що готові за 75 тис грн надати для Дрогобича два фетальні кардіомонітори. Відтак з ініціативи міського голови Дрогобича Тараса Кучми виділити додатково з міського бюджету ще 15 тис грн для придбання двох фетальних кардіомоніторів, депутати прийняли схвальне рішення про закупівлю фетальних кардіомоніторів.

Читайте також: