Дрогобицький міський ЦНАП — сучасні стандарти та доступність для мобільних груп населення. ФОТО

Три місяці тому у Дрогобичі відкрили сучасний Центр надання адміністративних послуг, який створювався, враховуючи європейський досвід надання зручних та доступних адміністративних послуг.

Часто мешканці міста запитують: а що таке ЦНАП?

Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) — державна установа з надання різноманітних адміністративних послуг за принципом «єдиного вікна» та «прозорого офісу». Створюються при місцевих радах з метою комфортності та протидії корупції в наданні послуг фізичним та юридичним особам.

ЦНАП міста Дрогобича розташований на першому поверсі міської Ратуші.

Як зазначив заступник міського голови Дрогобича, керуючий справами виконкому Володимир Коцюба, за перший квартал 2018 року послугами ЦНАПу скористалися 9057 осіб.

«За даними ЦНАПу, найбільший попит відвідувачів на послуги з отримання біометричних документів. Станом на сьогодні послугу з виготовлення закордонного біометричного паспорта замовили 2071 особа та паспорта громадянина України — 139», — наголосив Володимир Коцюба.

Особливістю Дрогобицького міського ЦНАПУ є те, що при його плануванні було застосовано європейський досвід сервісного обслуговування громадян. Більше того, приміщення ЦНАПУ облаштовано таким чином, що отримати послуги можуть як фізично здорові особи, так і особи з фізичними обмеженнями.

Отож для осіб з фізичними обмеженнями, які бажають отримати послугу у ЦНАПі, у дворику Ратуші облаштовано пандус та кнопку виклику працівників.

«Після виклику працівника ЦНАПу, особі з обмеженими фізичними можливостями допомагають потрапити до приміщення ЦНАПу, де безпосередньо проводиться процедура з надання тієї чи іншої адміністративної послуги», — зазначив Володимир Коцюба.

До слова, за весь період до ЦНАПу за отриманням адмінпослуг звернулися лише троє осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Окрім цього, для зручності отримання адмінпослуг та дистанційної реєстрації, у співпраці з е-сервісом «IGov», розроблено низку електронних послуг, якими мешканці міста можуть скористатися в домашніх чи офісних умовах.

Сьогодні у ЦНАПі працює 17 працівників. Дохід від надання адміністративних послуг до місцевого бюджету за перший квартал 2018 року становить становить 1 млн 266 тис. гривень.

Нагадаємо, з 1 травня на прохання мешканців міста міський Центр надання адміністративних послуг працюватиме й у суботу.

Зацікавленість статтею
[Всього: 4 Середня оцінка: 3.5]
Рекомендуємо також прочитати: