Дрогобицький досвід відкритості, прозорості та smart-управління містом презентували делегації з Жовкви. ФОТО

У середу, 3 березня, до Дрогобицької міської ради завітала делегація з міста Жовква: міський голова Петро Вихопень, секретар ради Андрій Мазан та енергоменеджер Андрій Дворніков.

Мета візиту жовківчан — переймання досвіду з відкритості, прозорості та smart-управління містом.

Насамперед делегація побувала на прийомі у міського голови Дрогобича Тарас Кучми, який коротко розповів історію запровадження smart-управління містом, поділився досвідом контрою роботи посадовців зі зверненнями громадян через електронних сервісів, зокрема «Відкрите місто».

Відтак для гостей презентацію концепції проекту «Розумне місто», відкритих даних та прозорості діяльності органу місцевого самоврядування провели керівник КУ «Інститут розвитку міста» Володимир Кондзьолка та начальник відділу ІТ та аналізу Станіслав Гайдер.

У ході перезнтації гостям розповіли про роботу з відкритості даних, відкритий бюджет та бюджетну мапу, про електронні сервіси, запити, звернення, петиції мобільний додаток, сенсорні кіоски, поіменне голосування у раді та виконкомі, про фінансовий моніторинг закупівель, про мапи комунальних об’єктів, зовнішньої реклами, МАФів, атракціонів, виїзної, торгівлі, запровадження енергоменеджменту, електронної медицини та освіти, облаштування Wi-fi зон та відеокамер у місті та інше.

Відтак жовківчанам повідомили про те, що у вересні 2017 року Дрогобич приєднали до Міжнародної Хартії відкритих даних, що стало результатом кропіткої роботи. Також міський голова Тарас Кучма поділився досвідом співпраці з іноземцями, зокрема міжнародними кампаніями.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Володимир Кондзьолка навів приклади ефективної співпраці громади з владою, яка побудована на принципі «Інформація-консультація-співпраця-партнерство». Безпосереднім прикладом такої співпраці та партнерства є участь дрогобичан у «Громадському бюджеті».

На останок очільник міст Дрогобича та Жовкви обмінялися думками щодо політики децентралізації, роботи з молоддю та напрямків розвитку міст.

На згадку про візит до Дрогобича Тарас Кучма подарував гостям фотоальбоми та календарі зі світлинами Дрогобича відомого фотографа Ігоря Фецяка.

Опісля для гостей провели екскурсію Ратушею Дрогобича.

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні