Дрогобицьке УПФУ: З 1 липня впроваджено зміни у пенсійному забезпеченні

Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” з 1 липня розміри прожиткового мінімуму змінюються, що є підставою для зміни розміру пенсійної виплати та надбавок, які визначаються виходячи з прожиткового мінімуму.

У зв’язку із зміною розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, збільшено розмір мінімальної пенсійної виплати з 1373 до 1435 грн. Підвищення стосується тих пенсіонерів, які досягли пенсійного віку, але не мають повного стажу (чоловіки – 35 років, жінки – 30 років), і розмір їхньої пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, крім пенсії за особливі заслуги перед Україною, не досягає 1435 гривень.

Слід врахувати, що пенсіонерам з інвалідністю та пенсіонерам, страховий стаж яких становить у чоловіків 35років, а у жінок 30 років, мінімальну пенсію з 1 жовтня 2017 року встановлено в розмірі 1452 грн.(1373 грн.–прожитковий мінімум для осіб, що втратили працездатність, збільшений на 79 грн.), тому цей перерахунок їх не стосується.

Також підвищиться пенсія донорів, оскільки почесні донори України мають право на отримання надбавки до пенсії в розмірі 10% від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Зважаючи на те, що розмір такого прожиткового мінімуму з 1 липня збільшився із 1700 грн. до 1777 грн., відповідно буде збільшено надбавку донорам із 170 до 177,70 грн.

Зросте також максимальний розмір пенсій, бо він залежить від розміру прожиткового мінімуму і не може перевищувати з усіми надбавками 10 прожиткових мінімумів для осіб, що втратили працездатність. Відповідно максимальний розмір пенсії збільшиться з 13730 до 14350 гривень.

Дрогобицький сервісний центр головного правління Пенсійного фонду України
у Львівській області

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні