Дрогобицька ОДПІ: Відповіді на запитання платників податку на прибуток

0:00 24 Січня 2017

У Дрогобицькій ОДПІ 20.01.2017 року проведено сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” з питань застосування податкового законодавства із начальником відділу адміністрування податку на прибуток, місцевих податків, екологічного податку та рентної плати Дрогобицької ОДПІ Іриною Мураль.

До Вашої уваги деякі запитання-відповіді, що обговорювались під час телефонного сеансу.

Чи слід подавати нульову звітність ОСББ?

Неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені пунктом 133.4 статті 133 ПКУ, у тому числі і ОСББ, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та річну фінансову звітність.

При цьому, фінансова звітність, що складається та подається неприбутковими організаціями, є невід’ємною частиною до звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації.

Враховуючи те, що фінансова звітність є невід’ємною частиною звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та її подання є обов’язковим для юридичних осіб, то і подання самого звіту є обов’язковим за наявності будь-яких показників за рік, які підлягають декларуванню, в тому числі і показників, які мають нульове значення.

До якого числа слід внести зміни в установчі документи для включення в реєстр неприбуткових установ та організацій ?

Відповідно до п. 35 Підрозділу 4 РОЗДІЛУ XX ПЕРЕХІДНИХ ПОЛОЖЕНЬ ПКУ (із змінами і доповненнями) Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій”, що не відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу, з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій зобов’язані до 1 липня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами цього Кодексу та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу.

Неприбуткові підприємства, установи та організації, які не привели свої установчі документи у відповідність із нормами пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу, після 1 липня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Тимчасово, до 1 січня 2018 року, не може бути підставою для виключення неприбуткових релігійних організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій невиконання такими релігійними організаціями вимог до установчих документів, визначених підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу.

Яка ставка збору за паркування транспортних засобів у 2017 році?

Законом України від 20.12.2016 р. № 1791-VIII, який набрав чинності 01.01.2017 р., унесені зміни до ст. 2681 ПКУ, котра регламентує правила нарахування, сплати збору за місця для паркування транспортних засобів. Законом унесено зміни в частині адміністрування збору за паркування транспортних засобів, зокрема, змінено ставки збору в 2017 році — у розмірі до 0,075 % мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2017 році — 2,40 грн).

В якому випадку платник має право застосувати нульову ставку по податку на прибуток?

Закон № 1797 установив на період до 31.12.2021 р. нульову ставку податку на прибуток мають право застосовувати ті платники, у яких річний дохід, визначений за правилами бухобліку за останній річний звітний період, не перевищує 3 млн гривень і розмір нарахованої за кожен місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) кожному з працівників, які перебувають із платником податку в трудових відносинах, є не меншим як 2 мінзарплати, розмір котрої встановлено законом, та які відповідають одному з таких критеріїв: а) утворені в установленому законом порядку після 1 січня 2017 року; б) діючі, у яких протягом 3-х послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення минуло менш ніж 3 роки) щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує 3 млн грн, та в яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду становила від 5 до 20 осіб; в) які були зареєстровані платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до 1 січня 2017 року та в яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) сягав до 3 млн грн і середньооблікова кількість працівників становила від 5 до 50 осіб.

Водночас якщо платники податку, котрі застосовують таку нульову ставку, у будь-якому звітному періоді досягли показників щодо отриманого доходу, середньооблікової чисельності або середньої заробітної плати працівників, із яких хоча б один не відповідає критеріям, зазначеним вище, то ці платники податку зобов’язані оподаткувати прибуток, отриманий у такому звітному періоді, за ставкою, установленою п. 136.1 ПКУ.

Дрогобицька ОДПІ

Перейти до вмісту