Дрогобицька ОДПІ: Про податкові обов’язки підприємці довідуються під час тренінгів

0:00 11 Листопада 2016

У Дрогобицькій ОДПІ щотижня проводяться тренінги для новостворених підприємців, під час яких вони дізнаються про порядок оподаткування доходів на загальній системі оподаткування, умови та переваги спрощеної системи, про строки сплати податків та подання звітності тощо. Учасники навчальних заходів мають змогу отримати відповіді на свої запитання, окремі з яких пропонуємо до уваги ширшої аудиторії.

Як здійснюється взяття на облік фізичної особи – підприємця, яка протягом року вдруге зареєструвалась у державного реєстратора, але у контролюючих органах ще не була знята з обліку?

Незалежно від того, що процедура зняття з обліку фізичної особи – підприємця в контролюючих органах не завершена, але протягом року такий платник вдруге зареєструвався у державного реєстратора, то взяття його на облік здійснюється контролюючими органами за основним місцем обліку у день отримання відомостей про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця та здійснюється датою внесення даних до Реєстру самозайнятих осіб за номером, який відповідає порядковому номеру реєстрації відповідного повідомлення державного реєстратора.

При цьому взяття на облік фізичної особи – підприємця, яка протягом року вдруге зареєструвалась у державного реєстратора, але у контролюючих органах ще не була знята з обліку, не припиняє її зобов’язань по забезпеченню остаточних розрахунків з податків від провадження підприємницької діяльності за її першою реєстрацією.

В які терміни подається повідомлення за ф. № 20-ОПП про об’єкти оподаткування, чи зобов’язані подавати його фізичні особи – підприємці?

Відповідно до п. 8.4 розділу VIII Порядку обліку платників податків і зборів повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою N 20-ОПП (додаток 11 Порядку) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків, в тому числі і фізичними особами – підприємцями.

Рекомендований довідник типів об’єктів оподаткування оприлюднюється на офіційному веб-сайті ДФС України.

Яка передбачена відповідальність за неподання повідомлення за формою №20-ОПП?

Згідно з п.117.1 ст.117 Податкового кодексу України неподання у строки та у випадках, передбачених цим кодексом, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог встановлених ПКУ, – тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи – 510 гривень.

У разі не усунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи – 1020 гривень.

Чи необхідно повідомляти контролюючі органи за неосновним місцем обліку про внесення змін до облікових даних?

У разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік згідно з главою 6 розділу ІІ Податкового кодексу України, крім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний подати контролюючому органу, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів.

Дрогобицька ОДПІ

Перейти до вмісту