Дрогобицька ОДПІ: Екологічний податок за I квартал 2017 року сплачується за новими ставками

Під час визначення податкових зобов’язань з екологічного податку за І квартал 2017 року необхідно застосовувати нові (збільшені) ставки відповідно до ст.ст. 243, 245–248 Податкового кодексу України, про це під час чергового тренінгу повідомила платників податків начальник відділу адміністрування податку на прибуток, місцевих податків, екологічного податку та рентної плати Дрогобицької ОДПІ Ірина Мураль.

Податківець наголосила: суб’єкти господарювання, які є платниками екологічного податку, але з початку звітного року не планують здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, повинні повідомити про це податкову інспекцію за місцем розташування джерела забруднення та скласти заяву довільної форми про відсутність у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку (згідно з п. 250.9 Податкового кодексу України).

Така заява надається не пізніше граничного строку подання податкової декларації за І квартал звітного року.
В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації екологічного податку на загальних підставах.

Суб’єкти господарювання, у тому числі новостворені, які не мають об’єктів обчислення екологічного податку, не повинні подавати до відповідних контролюючих органів заяву про відсутність у них у звітному році таких об’єктів.

Дрогобицька ОДПІ

Читайте також: