Дрогобицька місцева прокуратура: Про відповідальність батьків за виховання та здоров’я дітей

Відповідно до ст. 150 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини, піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя, поважати дитину. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов’язку батьківського піклування щодо неї. Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини, фізичні покарання дитини, а також застосування інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.

Наведена законодавча норма встановлює обов’язки батьків по відношенню до своїх дітей, і одним із таких обов’язків є піклування про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

Піклування про дитину є щоденним незмінним обов’язком батьків, і включає в себе постійний догляд та турботу, створення належних та безпечних умов для проживання. Нехтування таким обов’язком може призвести до тяжких та непоправних наслідків як для дитини, так і для батьків.

Так, 06.06.2018 в м. Бориславі восьмирічна дівчинка перебувала в гостях у своєї однолітки сама, без батьків. В квартирі дівчатка залишилися без нагляду дорослих, внаслідок чого восьмирічна дівчинка випала з вікна 3 поверху та була госпіталізована в реанімаційне відділення Бориславської міської лікарні з діагнозом: струс головного мозку, перелом рук та закритий перелом тазу. На даний час дівчинка перебуває на лікуванні в м. Львові, її загальний стан здоров’я медики оцінюють як середньої тяжкості.

Подібний випадок в травні цього року стався в м. Дрогобичі, де чотирирічний хлопчик залишився в дома під наглядом старшої сестри та випав з вікна 2 поверху, після чого був доставлений в Дрогобицьку міську лікарню з діагнозом «кататравма». На даний час життю та здоров’ю хлопчика нічого не загрожує.

З метою уникнення таких випадків та недопущення травмування дітей, батькам варто уважніше ставитися до виконання своїх обов’язків та не залишати дітей без нагляду дорослих.

Дрогобицька місцева прокуратура

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні