Дрогобичу виділять кошти з Проекту ЄС/ПРООН для встановлення інформаційно-сенсорних кіосків та запровадження «Електронного кабінету мешканця»

0:00 21 Березня 2017

Комунальна установа «Інститут міста Дрогобича», яка ще з 2016 року співпрацює з Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», в розділі «Розумні міста» здобула ще одну перемогу і отримала фінансування на закупівлю трьох інформаційно-сенсорних кіосків та розробку «Електронного кабінету мешканця міста».

Нагадаємо, перший здобуток – це отримання коштів на фінансування створення восьми безкоштовних Wi-Fi зон у центрі міста з встановленням онлайн веб-камер та створення двох мобільних додатків туристичного спрямування.

Як повідомив обласний керівник Проекту ЄС/ПРООН Ігор Назар, лише 25 міст в Україні співпрацюють з Проектом ЄС/ПРООН, оскільки всі проекти є пілотними та проходять ретельний відбір. «Місто Дрогобич демонструє позитивну динаміку росту в е-демократії. Нам приємно працювати з Дрогобичем і надіємось, що наша співпраця буде такою ж плідною і надалі», – додав Ігор Назар.

Відтак, уже найближчим часом три сучасні 42-дюймові інформаційно-сенсорні кіоски будуть розміщені у центральній частині міста. Два з них, вуличного типу, будуть антивандальними та пристосовані до низьких та високих температур повітря. Третій буде знаходитись у міському ЦНАПі. Основна мета інформаційних кіосків — інформаційне забезпечення мешканців міста та туристів.

Також у рамках проекту «Drohobych – SmartCity» буде розроблено «Електронний кабінет мешканця міста», який функціонуватиме на офіційному інтернет порталі Дрогобицької міської ради. Відтак, кожен громадян міста після реєстрації за допомогою Банку ID матиме власний робочий кабінет, який дозволить контролювати особисто надіслані запити, звернення, записи на особисті прийоми до посадовців та дасть можливість добавляти важливі закладки, переглядати історію та багато іншого.

Окрім цього, міський голова Дрогобича Тарас Кучма підписав розпорядження щодо створення робочої групи з розробки проекту «Дрогобич – SmartCity», що допоможе у майбутньому спільно з активними громадянами розробити дорожню карту розвитку електронної демократії у місті та збільшення його туристичної привабливості.

«Наша функція як влади полягає у підтримці та допомозі впровадження цих проектів. Адже важливо розуміти, що влада не повинна і не може нічого приховувати. Це життя міста і всі ці речі мають бути абсолютно прозорими та відкритими громадськості – що є запорукою успішного і гармонійного розвитку», – резюмував Тарас Кучма.

Щодо фінансування, то відповідно програми 80% коштів виділяє Проект ЄС-ПРООН, 20% — міська рада. Загальний бюджет двох проектів склав близько 800 тис. грн., з яких з міського бюджету буде виділено тільки 175 тис. грн.

Перейти до вмісту