Дрогобичани відзначили День міста урочистостями та гучним концертом за участю гуртів «Fusion», «Lama» та «Без обмежень». ФОТО. ВІДЕО

У четвер, 21 вересня, Дрогобич відсвяткував 926-річчя від Дня заснування. Традиційно святкування Дня міста розпочали зі святкових літургій у храмах міста.

Офіційні заходи розпочалися по обіді. Відтак о 16:00 на центральні площа міста відбулося урочисте віче.

Як і минулого року, віче розпочали зі звучання сурм з Вежі Ратуші, що стало символічним закликом на святкування.

Відтак дрогобичан та гостей міста привітали владика Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорій Комар та священнослужителі, які відслужили молебень.

Опісля з офіційними привітаннями з нагоди свята виступили міський голова Дрогобича Тарас Кучма, голова Дрогобицької РДА Володимир Шутко та представники офіційних делегацій Остжешува, Легніци та Битома Республіки Польща.

Вітаючи дрогобичан з Днем міста Владика Григорій Комар наголосив на тому, що кожен з нас, як патріот свого міста, повинен долучатися до процесу рушійних змін не лише словом, зокрема словом критики, а ділом добра, любові та поступу.

Міський очільник Дрогобича Тарас Кучма у своєму вітальному слові акцентував увагу на змінах та діях, які нині відбуваються у Дрогобичі. Відтак Тарас Кучма наголосив на найважливішій зміні — переосмисленні громадою ставлення до міста, називаючи приклади активності громади спрямованої на розвиток та розбудову міста.

«Дрогобич творять люди, які не поїхали закордон у пошуках кращого хліба, а залишились тут і, не дивлячись ні нащо, працюють, віддаючи свій час та життя, щоб не зрадити пам’яті про тих людей, які мріяли про інше життя у нашому місті», — зазначив Тарас Кучма.

Зі словами привітання до дрогобичан та керівництва міста звернулися представники польських міст-побратимів, які наголошували на тому, що зважаючи на те, яким Дрогобич був і яким став, помітно зміни, відбувається рух вперед, місто розвивається на чолі з теперішнім керівництвом.

Особливістю урочистого віче стало вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, які представляли Дрогобиччину, зокрема Дрогобич, на Євромайдані та війні з російським агресором.

З нагоди свята до пам’ятників Тараса Шевченка, Юрія Дрогобича та пам’ятного знаку Героїв Небесної Сотні було покладено квіти.

На завершення віче відбулося театралізоване привітання Юрієм Котермаком.


Опісля віче на центральній сцені відбувся святковий концерт за участю мистецьких колективів та митців Дрогобича.

В межах святкування Дня міста у центральній частині відбулися також різноманітні ярмарки, атракції та виставки.

Завершилося святкування 926-річчя Дрогобича вечірнім грандіозним концертом за участю гуртів «Fusion», «Lama» та «Без обмежень». Фінальним акордом святкування стало лазарне шоу та вечірка від DMC GONIBEZ.

Відео з вечірнього концерту буде оприлюднено згодом

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати: