УПСЗН: До відома роботодавців! Про колективні договори

0:00 16 Лютого 2018

Відповідно до Закону України «Про колективні договори і угоди» колективний договір укладається на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів працівників та роботодавців.

Колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.

Колективний договір укладається між роботодавцем з однієї сторони і профспілковим органом, а у разі відсутності такого органу – представником працівників, обраним і уповноваженим трудовим колективом з іншої сторони.

Зміст колективного договору визначається сторонами в межах їх компетенції.

У колективному договорі встановлюються взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально – економічних відносин, зокрема: – зміни в організації виробництва і праці; – забезпечення продуктивної зайнятості; – нормування і оплата праці, встановлення форм, системи, розмірів заробітної плати та інших видів трудових виплат (доплат, надбавок, премій та ін.); – встановлення гарантій, компенсацій, пільг; – участі трудового колективу у формуванні , розподілі і використанні прибутку підприємства, установи, організації (якщо це передбачено статутом); – режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку; – умов і охорони праці; – забезпечення житлово – побутового, культурного, медичного обслуговування, організації оздоровлення і відпочинку працівників; – гарантій діяльності профспілкової чи інших представницьких організацій працівників; – умов регулювання фондів оплати праці та встановлення міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень в оплаті праці; – забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; – заборона дискримінації.

Колективний договір може передбачати додаткові порівняно з чинним законодавством і угодами гарантії, соціально – побутові пільги.

Положення колективного договору поширюються на всіх працівників підприємств незалежно від того, чи є вони членами профспілки, і є обов’язковими як для роботодавця, та і для працівників підприємства.

Колективний договір набирає чинності з дня їх підписання представниками сторін або з дня, зазначеного у колективному договорі.

Колективні договори підлягають повідомній реєстрації місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Проведення повідомної реєстрації колективних договорів регулює Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів, затверджений постановою КМУ від 13.02.2013 № 115.

Повідомну реєстрацію колективних договорів у м. Дрогобичі здійснює управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради.

За детальною інформацією просимо звертатися до управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради за адресою: м. Дрогобич, пл. Ринок, 1, каб. № 13 або за тел. 2-21-65.

Перейти до вмісту