УПСЗН: Внесено зміни до Порядку призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі або інвалідності деяких категорій осіб

8 листопада 2017 року Уряд вніс зміни до Порядку призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 29 квітня 2016 року №33.

Що змінилось?

Збільшився розмір одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) осіб, визначених законодавством та зазначених у підпункті 1 пункту 3 Порядку, зокрема розмір допомоги тепер 750 прожиткових мінімумів, установлених законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому загинули (померли) особи, зазначені у підпункті 1 пункту 3 Порядку.

Збільшився розмір одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності внаслідок поранення, контузії або каліцтва, залежно від групи інвалідності:
-400 прожиткових мінімумів, установлених законом для працездатних осіб, – у разі встановлення інвалідності I групи;
-300 прожиткових мінімумів, установлених законом для працездатних осіб, – у разі встановлення інвалідності II групи;
-250 прожиткових мінімумів, установлених законом для працездатних осіб, – у разі встановлення інвалідності III групи.

Встановлено норму, якщо протягом двох років особам, зазначеним в абзацах другому – п’ятому пункту 2 Порядку, після первинного встановлення інвалідності при повторному огляді встановлено вищу групу інвалідності згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії, що дає їм право на отримання одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, виплата проводиться з урахуванням раніше виплаченої суми.

Варто наголосити, що одноразова грошова допомога виплачується на підставі рішення міжвідомчої комісії щодо призначення одноразової грошової допомоги органами соціального захисту населення за місцем реєстрації проживання або перебування.

Додатково повідомляємо, що в грудні 2017 року управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради провело виплату одному учаснику антитерористичної операцію, який отримав інвалідність під час участі в зазначеній операції на загальну суму 252,6 тис. гривень.

УПСЗН

Читайте також: