До уваги роботодавців !

                                                                                                                                    Наголошуємо!

Розмір заробітної плати не може бути меншим за мінімальний, що передбачено ст.8. Закону України від 21.12.2016 № 1801-VIІІ «Про Державний бюджет України на 2017 рік», а саме:
• у місячному розмірі: з 1 січня – 3200 гривень;
• у погодинному розмірі: з 1 січня – 19,34 гривні.
Мінімальна заробітна плата це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці (ст. 95 Кодексу законів про працю України).
Прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2017 році становить (ст.7 Закону України від 21.12.2016 № 1801-VIІІ «Про Державний бюджет України на 2017 рік»): з 1 січня – 1600 гривень, з 1 травня – 1684 гривні, з 1 грудня – 1762 гривні.
Виплата заробітної плати працівникам здійснюється у першочерговому порядку. Всі інші платежі підприємство провадить після виконання зобов’язань щодо оплати праці (ст. 15 Закону України «Про оплату праці»).
Своєчасність та обсяги виплати заробітної плати працівникам не можуть залежати від здійснення інших платежів та їх черговості (ст. 24 Закону України «Про оплату праці»).
Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу) (ст.113 Кодексу законів про працю України).
Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів – представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата (ст. 115 Кодексу законів про працю України»).
Служба зайнятості пропонує Вам партнерство і взаємовигідну співпрацю!

Вивчення потреб роботодавця та надання допомоги щодо укомплектування підприємств персоналом.

Державна служба зайнятості володіє найбільшою базою вакансій та шукачів роботи в Україні. Інформація про вільне робоче місце розміщується в електронній базі вакансій Державної служби зайнятості, на стендах, Інтернет-сайті служби зайнятості та порталі “Труд”, соціальній мережі Фейсбук тощо.
Увага! У разі скерування центром зайнятості незайнятої особи до роботодавця, яка шукає приводу залишитись безробітною, просимо вас на корінці скерування ставити відмітку «Відмова особи», а не «Відмова роботодавця». Адже у випадку «відмови особи» до безробітного застосовуються санкції за не сприяння у працевлаштуванні, а за 2 відмови – припиняється його реєстрація в центрі зайнятості як безробітного. Запис «відмова роботодавця», здебільшого зроблений на прохання/вимогу незайнятої особи, стимулює й буде стимулювати споживацькі настрої окремих громадян, створюючи при цьому додаткове фінансове навантаження як на Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (надалі – Фонд), так і бюджет (виплата коштів у вигляді субсидій чи допомог особам, котрі об’єктивно не мають права на їхнє отримання). Зокрема, така особа продовжуватиме отримувати допомогу з безробіття, кошти на яку Ви сплачуєте у вигляді єдиного соціального внеску.
Інформацію про послуги центру зайнятості та зміни в законодавстві можна знайти на сторінці Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості на сайті Дрогобицької міської ради:: http://drohobych-rada.gov.ua/

Увага!
Штрафи за порушення трудового законодавства!
Стаття 265. Кодексу законів про працю України»:
Юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:
фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення;
недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні – у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення;
недопущення до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у стократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.
Стаття 172 Кримінального кодексу України:
Грубе порушення законодавства про працю карається штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років. Ті самі дії, вчинені щодо неповнолітнього, вагітної жінки чи матері, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, – караються штрафом від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців.
Стаття 175 Кримінального кодексу України:
Безпідставна невиплата заробітної плати більш ніж за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином – суб’єктом підприємницької діяльності, – карається штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Те саме діяння, якщо воно було вчинене внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної плати, – карається штрафом від тисячі до півтори тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
За інформацією звертатися до відділу взаємодії з роботодавцями Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості. Тел.: 2-23-89, 2-34-72.
Усі послуги служби зайнятості – безкоштовні!

Читайте також: